Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina przeponowa po porodzie naturalnym


Gość Lucyna

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Panie, Jestem w 14 tyg. ciąży trzeciej, i może zabrzmi to trochę dziwnie, ale podejrzewam u siebie przepuklinę przeponową. Do rzeczy: Trzy lata temu przeszłam cięzki poród naturalny, dziecko było okręcone pępowiną wokół barku(do tego z rączka przy głowie), i nie chciało wychodzić mimo iż rozwarcie było prawidłowe. Tak kazano mi wypierac przez 40 minut(nie pisze tu o bólu).Po porodzie byłam usypiana i szyta bo nastąpił krwotok z dróg rodnych. Następnie spuchły mi łytki i miałam białko w moczu(pierwszy raz w zyciu). Do zdrowia doszłam po ok.3 tyg, ale jąkałam sie jeszcze przez kilka miesiący. Od tamtego czasu, nastąpiły trudnosci z trawieniem. Duza ilość gazów, pobolewania okolic żołądka, mimo iż ważyłam 54 kg, brzuch przypominał czasem 8 mc ciąży, zwłaszcza po jedzeniu. Dodam, że jadamy dietetycznie.Czasem boli mnie w okolicy serca że ciężko oddychać, 2 razy zakręciło mi sie w głowie, 1 wymiotowałam(nigdy wcześniej nie mdlałam). Przed teraźniejsza ciążą wykonałam(prywatnie w Polsce)podstawowe badania serca(ekg i usg, są dobre, trochę przyśpieszone bicie serca), niestety usg jamy brzusznej nie zdążyłam, ostatnie miałam 3 lata temu, były b. dobre. Morfologia w porządku, mocz też, przyjmuję Euthyrox 25, jodid 100(10 lat temu usunięcie 2/3 tarczycy). Teraz trawianie jest złe. Jem tylko potrawy o *stałe j konsyst.*, po zupach bardzo się męczę. Posiłki są małe. Mam za sobą 3 mies. ciąży, a brzuch wygląda na 7. Bolą okolice żałądka i okrężnicy, żołądek mocno wysadzony, gazy raczej w normie. Wymituję. Wszystko to da się wytrzymać, ale martwię się o poród(parcie), Jak wykluczyć przepuklinę przeponową, w razie jednak jej posiadania(oby nie) czy jest groźna przy naturalnym porodzie?. Jak w ogóle rozmawiac z lekarzem i jakim? Dodam, iz mieszkam obecnie od 2 lat w Szwajcarii, mam dobre ubezp., ale zapewniam Pana, że tu nie *szukają dziury w całym*. Zgłosiłam lek. gin. te dolegliwości, dostałam całą gamę leków osłonowych na żołądek, paracetamol na ból brzucha(nie zażywam go, szkoda dziecka), czopki na wymioty i nudnośc(Iitinerol B6, Primperan(metoclopramide)). Podobno gin. zrobiła podst. badanie wątroby z krwi i są dobre. Przestałam lecieć z wagi(9 kg), Usg dziecka dobre, więc dla gin. wszystko w porządku:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, aby wykluczyć przepuklinę byłoby wykonać gastroskopię. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet jeśli takową przepuklinę stwierdzono by to i tak nic z tym problemem w czasie ciąży się nie robi. Jeśli taka przepuklina wymagałaby leczenia operacyjnego to tylko po porodzie. Można w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×