Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie rany po usunięciu torbieli ropnej z płata tarczycy


Gość karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś będzie 7 dniem po wycięciu torbieli ropnej lewego płata tarczycy i cześciowym obydwu jej płatów. W 5 dzień po operacji wyciągnięto szwy. Rana wygląda jeszcze nie najlepiej choć niestety nie mam porównania. Zastanawia mnie jak długo będzie się to goiło (czytałam że ok. 2 tygodni?). Ponadto mam jeszcze trzy pytania: 1) Co można stosować na przyspieszenie i uskutecznienie tego procesu? 2) Kiedy będę mogła zacząć smarować ranę/bliznę maściami? 3) W jakim odstępie czasowym od operacji powinnam zrobić pierwsze badania krwi oraz USG tarczycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(czytałam że ok. 2 tygodni?) - tak, około 2-3 tygodni 1) Co można stosować na przyspieszenie i uskutecznienie tego procesu? - nie ma kompletnie żadnej potrzeby, aby w jakikolwiek sposób przspieszac ten proces, musi to przebiegać w sposób naturalny 2) Kiedy będę mogła zacząć smarować ranę/bliznę maściami? - po około tygodniu po usunięciu szwów, a jeśli nie ma Pani usuwanych szwów (szwy wchłanialne) to po około 3 tygodniach od zabiegu 3) W jakim odstępie czasowym od operacji powinnam zrobić pierwsze badania krwi oraz USG tarczycy? - badanie krwi po około miesiącu na poziom hormonów, badanie USG nie wcześniej niż po pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×