Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropa po wyrostku robaczkowym


Gość Łukasz Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Sz.

Witam serdecznie i prosze o podpowiedzi 29 listopada mialem usuwany wyrostek robaczkowy w szpitalu w płocku . Po 3 dniach wypisano mnie do domu. Na początku bardzo mnie bolało . Postanowiłem udać sie lekarza na oddział jak to on powiedział *młody niepanikuj* wział mnie do gabinetu odciął jeden szef i wylało się dużo ropy od tamatej pory leciała mi ropa teraz jest jej coraz mniej ale w dalszym ciągu jak przykleje sobie opatrunek to coś na nim jest zabrudza sie. Aha szfy wszystkie mam już zdjęte aczkolwiek tam gdzię miałem zdjęty 1 szef jest dziurka mała przez która wydobywa się ten płyn . Niewiem czy udać się prywtnei do lekarza czy czekać ? rana się zasklepia a mi się wydaje ze przecież gdzies to coś musi odplywać? prosze o pomoc i serdecznie dziękuję panie lekarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Sz.

Proszę pana nie właczył żadnych antybiotyków , gorączka nie występuje rana prawie mnie nie boli czasami przy ostrych ruchach ale wydaje mi sie ze dzieje sie tak jak w nocy spie na tym boku gdzie jest rana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Pan opisuje to być może nie ropa tylko surowiczy płyn. To taka nadczynność tkanek rany pooperacyjnej. Ranę można wygrzewać suchym ciepłem 3, 4 razy dnia po 10-15 min. (poduszka elektryczna, termofor, butelka z wodą w ręczniku). Płyn powoli powinien przestać wydobywać się z otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×