Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żyła na jądrze wychodząca z najądrza


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat, jakiś miesiąc temu zaobserwowałem na prawym jądrze coś co wygląda jak żyła, która wychodzi z najądrza mniej więcej na wysokości połowy jądra, idzie tak do połowy szerokości jądra i kończy się. W miejscu skończenia jest trochę twardsza, wydaje się jakby łączyła się tam z jądrem, o ile to możliwe? Nie wiem czy wcześniej miałem to coś, bo nie badałem się tak dokładnie. W międzyczasie byłem u urologa, stwierdził ze jądra są w porządku i mają, jak to on określił, *prawidłową konsystencje*, jednak mam wrażenie, że nie potraktował mnie do końca poważnie, bo już kiedyś byłem u niego i okazało się ze nic mi nie było. Wątpię, żeby było to coś poważnego, bo badanie palpitacyjne mi przeprowadził, jednak niepokoi mnie ta zmiana bardzo, gdyż nie mam czegoś takiego na drugim jądrze. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania. Ale skoro urolog twierdzi, że wszystko jest w porządku to zapewne tak jest. Trzeba wiedzieć, że jądra są asymetryczne i przebieg wszystkich elementów powrózka nasiennego po lewej i prawej stronie może być różna. Tylko badanie bezpośrednie może odpowiedzieć na pytanie czy to taka odmiana anatomiczna czy jakaś patologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×