Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naciekająca przetoka po niewchłonięciu się szwu po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Przemysław, 65 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemysław, 65 lat

Minął miesiąc od operacji usunięcia przepukliny poprzez wszczepienie siatki (w trybie chirurgii jednodniowej). Rana pooperacyjna zagoiła się prawidłowo... za wyjątkiem krótkiego ok.1 cm odcinka, w którym co 2-3 dni umieszczany jest kolejny sączek. Lekarz prowadzący wyjaśnił, że najpewniej jeden ze szwów wewnętrznych się nie *wchłonął* i spowodował wokół siebie naciekającą przetokę, która uniemożliwia zamknięcie się rany od wewnątrz. Ponieważ to *organizm sam powinien sobie z tym poradzić*, czekamy kontynuując częste zmiany opatrunków, bez żadnego rokowania co do czasu trwania tego stanu (lekarz twierdzi, że nie ma symptomów uczulenia na siatkę). Nie mam gorączki, trwa oczywiście bolesność rany pooperacyjnej, nadal mam niebolesny obrzęk moszny i jąder. Słowem - jestem daleki od normalnego funkcjonowania. Zaczynam się obawiać, że ukrywa się przede mną faktyczny stan pooperacyjny i jego przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chirurg nic nie ukrywa. Takie powolne gojenie się rany po operacji przepukliny z użyciem wszczepu syntetycznego czasami się zdarza. Nie ma w tym nic niepokojącego i groźnego. Niestety, ale taki powolny proces gojenie może jeszcze trwać z 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×