Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne pod pachami a fibroadenoma


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pod koniec ubieglego roku odkrylam, ze mam troszeczke powiekszone wezly chlonne pachowe. Mialam robione ogolne badania (wyszly b.dobrze), usg pach- wykazalo ze mam przy samej skorze lekko powiekszone oba wezly chlonne.Nastepnie mialam robione usg piersi, ktore wykazalo fibroadenoma- potwierdzone biopsja.Ale chirurg ktory mnie leczyl i on osobiscie usuwal mi ta zmiane stwierdzil po badaniu wezlow chlonnych, ze to nie od tej zmiany w piersi sa powiekszone, powiedzial, ze gole sie pod pachami i to od tego sa podraznione. Usunieto zmiane lecz mimo to wezly mam caly czas tak samo powiekszone chociaz zabieg mialam juz pol rolu temu. Mam kontrolno wizyte w grudniu. czy powinnam jeszcze zrobic jakies dodatkowe badania czy nie ma powodu do niepokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej właśnie węzły chłonne są powiększone jako odczyn na golenie pach. Bardzo wiele kobiet tak ma. Jeśli zmiana usunięta z piersi była rzeczywiście włókniakogruczolakiem to na pewno węzły nie są z tego powodu powiększone. Takie węzły czasami mogą odczynowo zwłóknieć i już na stałe zostają powiększone. Raczej nie ma powodu do niepokoju i wykonywania dodatkowych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×