Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększenie piersi i wyciek żółtej wydzieliny po usunięciu brodawczaka


Gość sylwana31

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 31 lat. Trzy miesiące temu usunięto mi zmianę łagodną z piersi prawej z okolicy zabrodawkowej (brodawczak), Od dwóch tygodniu pierś boli mnie coraz bardziej, jest trochę powiększona i wycieka z niej żółta wydzielina (pod wpływem ucisku). Byłam dziś na USG w rozpoznaniu: brak zmian listy i torbielowatych, węzły ok, skupisko miejscowo poszerzonych przewodów(max 3mm). Wizytę u lekarza mam dopiero za kilka dni ale bardzo się denerwuję czy może być to rak zapalny. Jak lekarze rozróżniają raka zapalnego ( w jego wczesnym stadium) od zwykłego zapalenia sutka? Dodam że nałogowo palę papierosy, mam jedno dziecko (8lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wygląda na to, że jest to jakiś stan zapalny gruczołu sutkowego. Raka typu zapalnego można łatwo wykluczyć, gdyż miała Pani trzy miesiące temu usuwanego brodawczaka (rozpoznanego histopatologicznie) i nie wykryto żadnych zmian złośliwych. W przypadku podejrzenia raka złośliwego podstawowym sposobem diagnostyki jest pobranie tkanki z miejsca zapalnego do badania histopatologicznego. Obecnie trzeba zastanowić się nad posiewem wydzieliny z sutka na badanie mikrobiologiczne. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×