Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma ductal infiltrante


Gość dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 44 lata , jestem po mastektomii juz 2lata .mialam rownoczesnie wlozona proteze.Moje rozpoznanie C.A .DUCTAL INFILTRANTE (1,5x1,2 x1,2 cm) IHQ:RE+ /+++ *RP ++ / +++*Cerb- B2.STADIUM 1 ,pT1c gNO i - )Obecnie biore tamoksifen i zoladex. A po operacji 6 cykli chemii.PROSZE O WYTLUMACZENIE .Mam jeszcze problem z rana na protezie jest maly otworek ,przez ,ktory saczy sie plyn.Ja nie chce juz operacji .Moze jest jakis sposob ,zeby to sie zagoilo?Co oznacza BI - RADS V?Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.A .DUCTAL INFILTRANTE (1,5x1,2 x1,2 cm) - oznacza rak przewodowy naciekający (w nawiasie wielkośc guza) IHQ:RE+ /+++ *RP ++ / +++ - oznacza dużą aktywność receptorów estrogenowych i progesteronowych (dlatego włączono leczenie hormonalne) Cerb- B2 - oznacza brak aktywności receptorów świadczących o aktywnym namnażaniu się komórkowym STADIUM 1 ,pT1c gNO - oznacza stopień zaawansowania klinicznego czyli stopień I w skali 4-stopniowej (początkowe stadium zaawansowania klinicznego) T1c guz od 1 cm do 2 cm, N0 brak przerzutów do węzłów chłonnych patrz strony: http://mediweb.pl/diseases/wyswietl_vad.php?id=600 http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_sutka http://www.doctormed.pl/wydzial/272/artykul/395/4 Co oznacza BI - RADS V - oznacza BI-RADS 5 - wysokie prawdopodobieństwo zmiany o charakterze złosliwym (*95%). Wskazane jest chirurgiczne usunięcie takiej zmiany bez uprzedniej biopsji - wyjątek stanowi leczenie chirurgiczne z oznaczeniem węzła wartownika lub kwalifikacja do neoadiuwancyjnej chemioterapii. Przykładem obrazów zaiczanych do tej kategorii są: spikularny guzek o neregularnych obrysach, spikularny guzek z pleomorficznymi zwapnieniami. Mam jeszcze problem z rana na protezie jest maly otworek ,przez ,ktory saczy sie plyn - taki stan może oznaczać występowanie drobnej przetoki, która wymaga pogłębienia diagnostyki (może jest to przetoka typu zakaźnego), trzeba by wykonać posiew z płynu wydobywającego się z przetoki na badanie mikrobiologiczne, najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.Ja bylam operowana w Hiszpanii prosze opomoc REUMEN : Mama dch de baja densidad i pequeno tamano (malej wielkosci) Discreta sufusion en CSE ,area cicatricial.No se palpan adenopatias axilares ,latero cervicales ni supraclaviculares..Pieza de mastectomia subcutanea en la que no se evidencia restos de de malignidad, microcalcificaciones dispersas, hiperplasia intraduktal florida.Biopsia de ganglio centinela :sin afectacion metastasica.Dziekuje za pomoc ,wiem ,ze sa slowa z hiszpanskiego ,ale on jest troche podobny do laciny.Posiew byl jalowy.Czy Cerb-B2 swiatczy o mniejszejj zlosciwosci guza?Jakie sa moje rokowania?Teraz odczuwam BOL POD PROTEZA ,Bardzo prosze o prawdziwa odpowiedz. Mialam 3rodzaje chemii ,wlew trwal ok. 2,5 godz Teraz czesto miewam bole kosci i ogolne oslabienie. Mamografie mam miec w styczniu ,wiec musze czekac. CZ to badanie robi sie obu piersiom nawet ta z proteza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Cerb-B2 swiatczy o mniejszejj zlosciwosci guza? - tak Jakie sa moje rokowania? - bardzo dobre, stopień przeżycia 5-letniego w tym zaawansowaniu guza sięga prawie ponad 90% CZy to badanie robi sie obu piersiom nawet ta z proteza? - tak, wszystko zależny jaki rodzaj protezy został użyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×