Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel na jajniku a drętwienie i ból nogi


Gość aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ostatnie ważne pytanie czy te badanie Ca 125 można wykonać w trakcie zażywania leków hormonalnych,oraz czy ten torbiel skoro jest taki duży to może być nowotwór? Oraz chciałam jeszcze dodać że odczuwam drętwienie i ból prawej nogi to też może być spowodowane tym torbielem na jajniku. Oraz co robić w takiej sytuacji jak boli ta noga jeśli to jest wina tego torbiela oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te badanie Ca 125 można wykonać w trakcie zażywania leków hormonalnych - tak można oraz czy ten torbiel skoro jest taki duży to może być nowotwór? - zawsze takie prawdopodobieństwo istnieje, im torbiel jest większa tym prawdopodobieństwo jest większe Oraz chciałam jeszcze dodać że odczuwam drętwienie i ból prawej nogi to też może być spowodowane tym torbielem na jajniku. - raczej nie, trzeba zastanowić się nad wykonaniem RTG być może stawu biodrowego lub/i kolanowego oraz odcinaka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, o wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący Oraz co robić w takiej sytuacji jak boli ta noga jeśli to jest wina tego torbiela oczywiście. - to zapewne nie wina torbieli, z bólem kończyny dolnej można jeszcze skonsultować się ewentualnie z ortopedą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam torbiel na jajniku prawym, jeżeli torbiel uciska na jakieś tam nerwy to noga może boleć i drętwieć* wiem, bo też tak mam, prawie zawsze gdy torbiel pojawia się (u mnie pojawiają się i znikają okresowo). Ja mam zazwyczaj o wielkości 3 do 5 cm.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego (kwestia anatomii), że nerwy biegnące do kończyny dolnej są bardzo głęboko usadowione w miednicy (są grube i otoczone twardymi tkankami), biegną prawie po kościach miedniczych, a jajniki są położone bardzo powierzchownie, często wśród jelit. Torbiel nawet 5 cm wcale nie jest tak duża, jest ona ruchoma, rusza się łatwo wraz z jajnikiem, i taka torbiel jest lekka. Może to tylko takie podświadome odczucie bólu kończyny dolnej wiązane psychicznie z torbielą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ratujcie mieszkam w na okropnym odludziu do ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie prywatnie bo na kasę chorych musiałabym czekać pół roku zatrzymała mi sie miesiączka miesiąc temu miałam tylko jakieś brązowe planienia i ostry ból jajników teraz strasznie boli mnie kręgosłup w dolnej części i jajniki test ciążowy wyszedł pozytywnie ale coś jest nie tak bardzo boli wieczorami zwijam sie z bólu bo robić dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×