Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Utkanie błony śluzowej jelita grubego z naciekiem zapalnym z limfocytów, plazmocytów i eozynofilów


Gość Alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 26lat w 2002roku miałam operacje całkowitą kolektomie z powodu FAP obeccie jestem po zabiegu mukosektomi pobrali mi 1/jelito grube zespolenie i 2/polipy i wyniku histopatologicznym w rozpoznaniu napisali Ad1) Utkanie błony śluzowej jelita grubego z naciekiem zapalnym z limfocytów,plazmocytów i eozynofilów. Rozrostu złośliwego nie stwierdzono. Ad2) Utkanie błony śluzowej i podśluzowej jelita grubego z obecnością zmiany(w błonie śluzowej) częściowo wyniosłej a częściowo płaskiej odpowiadającej rozpoznaniu: adenoma tubulare cum neoplasia intraepitheliali gradus minoris. W granicach cięcia rozrostu nowotworowego nie stwierdzono. Co te wyniki oznaczają czy mam sę bać a wizyte u mojego gastrologa mam dopiero w połowie stycznia 2011r. bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) Utkanie błony śluzowej jelita grubego z naciekiem zapalnym z limfocytów,plazmocytów i eozynofilów. Rozrostu złośliwego nie stwierdzono. - oznacza to aktywny, przewlekły stan zapalny błony śluzowej jelita Ad2) Utkanie błony śluzowej i podśluzowej jelita grubego z obecnością zmiany(w błonie śluzowej) częściowo wyniosłej a częściowo płaskiej odpowiadającej rozpoznaniu: adenoma tubulare cum neoplasia intraepitheliali gradus minoris. W granicach cięcia rozrostu nowotworowego nie stwierdzono - oznacza to gruczolak cewkowy z nowotworzeniem śródnabłonkowym stopnia małego - zmiana została wycięta w całości, więc leczenie miejscowe tej zmiany zostało zakończone - myślę, że kontrola u gastroenterologa w trybie planowym jest wystarczająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×