Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zdeformowany brzuch i pępek po laparotomii wyrostka robaczkowego


Gość Violetta

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji 5 m-cy, miałam ostre zapalenie wyrostka robaczkowego z ropniem o trzewnej. Na karcie informacyjnej widniej opis, że podjęto decyzję o leczeniu operacyjnym - laparotomia - stwierdzono zgorzelinowe zapalenie wyrostka robaczkowego z ropniem w miednicy mniejszej, zoperowano typowo z drenażem. Cięcie widoczne z prawej strony począwszy od pępka w dół szew siegajacy prawie do narządow rodnych. Obecnie doznaję szoku patrząc na mój brzuch, brzuch jest twardy i duży jakbym była w piątym m-cu ciąży, do tego mam zdeformowany pępek, który usadowiony jest z boku z lewej strony. Nabawiłam się w szpitalu grzybicy narządów rodnych ponoć przez antypityki, które otrzymywałam przez kilka dni. Czy mogę domagać sie odszkodowania ze szpitala za zdeformowany brzuch i pępek który nie jest na srodku brzucha tylko z boku. Jestem załamana swoją sylwetką, nigdy przdtem nie mialam dużego i twardego brzucha pomimio, iż od operacji mineło 5 m-cy to pragnę nic mi nie dolega, wypróżniam sie regularnie, poza lekkimi dolegliwościami szwów. Proszę o poradę, co mam w tym przypadu zrobić, gdyż czuję sie zdeformownana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Pani prawa w żaden sposób skarżyć szpitala ani lekarzy za to, że blizna u Pani wytworzyła się w taki, a nie inny sposób. Po każdej operacji pozostaje blizna. Jest to naturalne i nie można temu w żaden sposób się przeciwstawić. Najbardziej nieestetyczne blizny pozostają właśnie po operacjach, w których w jamie brzusznej był odczyn zapalny zwłaszcza ropowiczy. Poza tym tworzenie blizny jest osobniczo zmienne: jedne osoby wytwarzają dobrze ukształtowane blizny inne zniekształcone. Jeśli blizna stanowi dla Pani problem estetyczny trzeba w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem plastycznym. Operacja korekcyjna powłok brzusznych na pewno przyniesie pozytywne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×