Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie włókniaka niekostniejącego z kości udowej


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Mam taki problem,w ,maju tego roku zdiagnozowali u mnie wlokaniaka niekostniejącego. Wyniki MRI są takie : Na przednio-bocznej powierzchni przynasady dalszej kości udowej widoczny jest obrazach T2 zal i STIR pólowalnego ksztaltu*ubytek kostny rozmiarów 11x5x8 ( szerokość,glębokość,wysokość) okolony slerotyczną obwódką,mogący z uwagi na charakter,umiejscowienie i wiek badanej 19 lat,odpowiadac wlokniakowi niekostniejącemu. Czy można sie jego pozbyć przez calkowite usuniecie,poniewaz gdy uciskam miejsce zmiany boli i czuje jakby rozrywalo mi kość udową ,sprawia mi trudnośc przy wchodzeniu na schody,jestem caly czas od uzyskania wyników na silnych lekach przeciwbolowych. Mój lekarz uwaza ze nie ma wskazań do tego typu zabiegu i dlatego chcialam skonsultować sie z panem . Za odpowiedz dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włókniak jest bardzo niewielkich rozmiarów i operacja t takim przypadku raczej nie jest konieczna. Wystarczająca jest obserwacja, a w razie powiększania się zmiany usunięcie jej. Jednak skoro ma Pani związane z tym dolegliwości trzeba być może zastanowić się nad innym sposobem leczenia. Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z onkologiem. Trzeba by rozważyć naświetlanie tego włókniaka celem zapobieżenia jego rozwojowi i zniwelowania objawów przez niego powodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dziękuje za porade. A jakiego typu naświetlania mogą być rozważane,czy nie będzie to problem jesli mam astmę oskrzelową. I czy taki wlokniak moze rosnąć i w jakim szybkim czasie - kilku miesięcy ? Nawet mój lekarz ortopeda powiedzial ze wg.niego nie ma wskazań do operacji a tym bardziej do obserwacji , czy istnieje takie prawdopodobieństwo że wlokaniak sam zniknie lub się wchlonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego typu naświetlania mogą być rozważane? czy nie będzie to problem jesli mam astmę oskrzelową? - są to odpowiednie naświetlania promieniami rentgenowskimi, o których i dawce decyduje radioterapeuta czy nie będzie to problem jesli mam astmę oskrzelową? - nie, tu chodzi o włókniaka kości udowej (ta okolica ewentualnie będzie naświetlana), a nie klatki piersiowej I czy taki wlokniak moze rosnąć i w jakim szybkim czasie - kilku miesięcy ? - to zależy i różnie z tym bywa, może latami nie powiększać się, a może znacznie wzrosnąć w przeciągu nawet kilku miesięcy czy istnieje takie prawdopodobieństwo że wlokaniak sam zniknie lub się wchlonie? - raczej to wykluczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie zwiazane z wlokaniakiem niekostniejącym. Tydzien temu ortopeda zapisal mi rehabilitacje na kolano po artroskopii - magnetronik i laser,czy nie ma przeszkod abym mogla chodzic na te zabiegi zwiazane z tym wlokniakiem, wiem od ruskiego lekarza z zeszlego roku ze sanatorium,ze ten guz nie moze miec stycznosci z polem magnetycznym,poniewaz mialam na lewe kolano te zabiegi i zle zareagowalam na nie,zaczelo mnie bolec i pojawila sie jakas wysypka w tym miejscu gdzie jest polozony guz. Chcialam poradzic sie pana doktora w tej sprawie. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stanisław

Witam. Jestem po wycjecju raka plaskonablonkowego raka wargi T1 nie stwierdzono cech inwazji naczyniowej ani nacieku na pien nerwowy .Wobec tego czy komorki rakowe mogły sie dostac do wezła chłonnego Zgory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zadalam pytanie lekarzowi. A o co chodzi : to czy moge isc na rehabilitacje(magnetronik i laser) jesli mam guz lagodny w kosci udowej ( wlokaniaka niekostniejacego),ostatnim razem jak mialam MG to zle zareagowalam na ten zabieg,ponoc slyszalam ze zadnych zabiegow zwiazanych z polem magnetycznym nie mozna miec.Chcialam sie dowiedziec jakie moge zabiegi otrzymywac w tej sprawie. Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×