Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostry i kłujący ból pleców po dźwiganiu ciężarów


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj dosyć mocno nadwyrężyłem plecy dźwigając ciężary. Natomiast wczoraj podczas jazdy autobusem kierowca ostro zahamował, a mnie dosyć mocno szarpnęło i natychmiast poczułem silne ukłucie po lewej stronie pleców, tak jakby między żebrami. Ból był tak silny, że ledwo zdołałem wysiąść z autobusu. Mialem również problemy z nabraniem większej ilości powietrza do płuc. Niestety ból nie przechodzi... nie pomógł termofor, nie pomogły plastry rozgrzewające... W nocy łącznie przespałem może godzinę. Nie wiem co robić, ten ból nie pozwala mi funkcjonować. Kiedyś miałem podobną sytuację, tyle że bardziej na środku pleców. Wtedy chyba przeciążyłem się na siłowni. Co robić teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to przeciążone mięśnie grzbietu oraz możliwe, że doszło do niewielkiego nadwyrężenia kręgosłupa podczas hamowania autobusu. Takie dolegliwości mogą utrzymywać się nawet i przez kilka dni. Proszę przez kilka dni stosować leki przeciwzapalne i przeciwbólowe w formie doustnej i miejscowej (żele), a dolegliwości powinny powoli ustąpić. Jeśli do tego nie dojdzie trzeba bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Być może konieczne okaże się wykonanie RTG kręgosłupa odcinka piersiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu poszłabym zrobić rentgen na piwną 22, a potem do lekarza albo bezpośrednio do fizjoterapeutów, tam na miejscu mają świetny zespół, znający się na swojej pracy. Mi dobrali zabiegi i ćwiczenia takie z terapeutą i to był strzał w 10. można się zapisać na rehabilitacje.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×