Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zsunięty szew z rozciętego języka


Gość hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wczoraj byłam u stomatologa niestety niechcacy ruszylam jezykiem w trakcie zabiegu i teraz mam roziety jezyk ,rana jest dośc głęboka i ma około 1cm dugosci ,lekarz załorzył mi 1 szew niestety zanim dojechałam do domu szew mi puscil i spadł,co robic,jechać na pogotowie czy może język sam sie zrosnie,boje sie cokolwiek nim jesć i pić, pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już zbyt późno na ponowne zszycie tejże rany (ranę zazwyczaj zszywa się do 6 godzin od zranienia). Rany języka zazwyczaj goją się dobrze nawet bez zszywania. Myślę, że nie ma powodu do niepokoju i rana powinna zrosnąć się sama. W razie wątpliwości proszę udać się na kontrolę do stomatologa, który zszywał ranę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz!język jakoś mi sie zkleił ,goi sie dobrze jednakże dzisiaj zauważyłam że ze sie rana jakby* rozeszła*,tez tak słyszałam że szwy zaklada sie do 8 godzin od zranienia,póki co w srode ide do dentysty *sadysty* i zobaczymy,jak cos to niech jeszcze raz rozcina i zalozy szwy porządnie,nie chce miec dziury na jezyku,pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam wczoraj usuwaną narośl z języka, która zrobiła mi sie po ugryzieniu, mam założone szwy ale jak narazie nic poważnego się nie dzieje. Tylko mam wrażenie że jeden szewek się poluzowal, ale to raczej nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem gdyż dość poważnie przygryzłem sobie język (rana 10mm szerokości i z 8mm głębokości). Nie pojechałem na pogotowie stwierdzając iż jakoś się z tego wyliże. Faktycznie po jednym dniu część rany się zrosło (zmniejszyła się głębokość do ok 3mm). Dalej nic się nie zmienia. Minęło 5 dni i cały czas rana tak samo wygląda. Wczoraj wybrałem się na pogotowie ale Pani powiedziała że się w końcu zrośnie. Proszę o sugestie co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×