Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hyperechogeniczne ognisko w głowie trzustki


Gość D.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!! U mojego chłopaka w wyniku USG jamy brzusznej napisano: *...Trzustka hyperechogeniczna, w głowie hyperechogeniczne ognisko o wymiarach 0,7 x 0,7 cm, poza tym jednorodna, niepowiększona. Nerka prawa niepowiększona z obecnością drobnych przestrzeni płynowych max 1,5 cm, nerka o nieco zatartym zróżnicowaniu k-r. Nerka lewa dł 8 cm bez typowego zróżnicowania k-r, z obecnością licznych przestrzeni płynowych max 3cm...* Moje pytanie w związku z tym: Co to znaczy :hyperechogeniczna*, oraz czy ww ogniska to coś poważnego? Oraz czym są owe przestrzenie płynowe na nerkach i powinny one nas niepokoić?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy :hyperechogeniczna*, - oznacza zmianę o większej gęstości tkankowej w stosunku do tkanek otaczających oraz czy ww ogniska to coś poważnego? - raczej to zapewne jasiek miejscowe zwłóknienie, ale trzeba zastanowić się nad pogłębieniem diagnostyki o wykonanie tomografii komputerowej Oraz czym są owe przestrzenie płynowe na nerkach i powinny one nas niepokoić? - te przestrzenie płynowe to zapewne torbiele, liczne torbiele o podłożu zwyrodnieniowym, prawdopodobnie wrodzonym, ten problem też wymaga pogłębienia diagnostyki o być może TK i/lub urografię oraz konsultację urologiczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....u mnie doktorze takie*hyper...* ognisko było CP, *docentowe* w TK i MR nie widziały nic podejrzanego, prof. odradzali wykonanie PETu i odsyłali do PZP,nie mówiąc już o zabiegu* mimo, iż diagnozę(dobrą) postawiłem sobie po 3 tyg.dolegliwości i wykluczeniu wszystkich innych przyczyn obj. alarmowych 6 miesięcy wcześniej,to zostaje mi 0,5 %...,stąd ci co tak mają, jeszcze niech zrobią peta i EUS FNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×