Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Proctitis chronica non specyfica


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

3 lata temu miałem biegunkę z krwią (jasną) tak też zgłosiłem się do specjalisty króry wykonał mi badanie histopatologiczne (z wycinkiem) wynik badania: Proctitis chronica non specyfica (M-43000) w nadesłanym materiale nie napotkano zmian dysplastycznych. Wycinek powierzchniowy obejmujący tylko śluzówkę. Nadesłany materiał przebadano w całości metodą skrawków seryjnych. Lekarz zapisał mi mesalazine( asamax 500) biegunki z krwią co jakiś czas mi nawracają mam np. 6miesięcy spokój i znów bieguki wydaje mi się ze ten asamax nic mi nie pomaga. Mam prośbe o odczytanie tego wyniku czy są powody do paniki ( jakiego typu jest to zapalenie całego jelita czy tylko przy odbycie) czy jest to colitis ulcerosa czy wrzodziejące zapalenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łagodne zapalenie samej odbytnicy typu niespecyficznego (czyli o nieokreślonym łagodnym, przewlekłym charakterze). Leczeniem z wybory jest stosowanie właśnie mesalazyny najlepiej w czopkach, aby dokładnie farmaceutyk działa miejscowo przeciwzapalnie. Trzeba wiedzieć, że takie zapalenie może nawracać i trzeba okresowo działać środkami farmakologicznemu w przypadku pojawienia się objawów. Proszę się nie martwić nie jest to zapalenie nieswoiste czyli np. wrzodziejące (colitis ulcerosa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×