Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystające nici ze szwów po cesarskim cięciu


Gość Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam takie pytanie. 20 października urodziłam synka przez cc. Rana ma jakieś 10 cm, ładnie się goi ale zastanawia mnie jedna rzecz. Na jednym i na drugim końcu rany wystają na zewnątrz nici po parę cm z obydwu stron - takie ciemne granatowe, czy powinny być obcięte czy wyciągniete? Jak troszkę pociągnę za jedną to trochę mogę ją wyciągnąć ale potem czuje opór i nie próbowałam ciągnąć dalej. Wyszłam ze szpitala w 3 dobie na własne żądanie i nikt nie poinformował mnie co z tymi wiszącymi nićmi. Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiem jakiego rodzaju szwu użyto czy wchłanialnego czy też niewchłanialnego. Zazwyczaj używa się szwu niewchłanialnego, który trzeba usunąć. Najczęściej taki szew usuwa się po około 2 tygodniach. Trzeba w tej sprawie udać się do poradni ginekologicznej, gdzie zostanie podjęta decyzja co z tym szwem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, miała się tym zająć położna środowiskowa która do dzisiaj się nie pojawiła, ona przecież też nie będzie wiedziała jakich nici użyto, dodam że przy samej skórze nie ma żadnych supełków na niciach - spotkałam się już z opinią że jeśli są supełki to nici powinny zostać odciętę między właśnie tym supełkiem a skórą. Natomiast na skórze - na ranie - nie widać żadnego szwu, tylko te końcówki takie wiszące zostały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położne wiedzą dobrze jak to usunąć.Moja córka całą ciążę chodziła do lekarza prywatnie,który wykonał cesarskie ciecie.Powiedział córce po wyjsciu ze szpitala żeby przyszła do jego gabinetu po 10 dniach i jej szwy usunie.Wizyta 100zł.Położna jak się dowiedziała,to powiedziała że po co ma płacić,skoro ona to może zrobić i zrobila.100zł zostało córce w kieszeni.Córce też tylko końcówki wystawały i wszystko poszło dobrze,.życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wystawały żadne supełki, nić była schowana pod skórą w całości, nawet nie wiedziałam, że coś takiego może mieć miejsce bo lekarz mnie o tym nie poinformował. Mój organizm dopiero po roku zaczął sam wydalać ciało obce. Z czasem wyciągnęłam sobie z brzucha jakieś 40 cm nitki. Teraz czeka mnie kolejna cesarka i okropnie się boję, że sytuacja się znowu powtórzy, jak również ból i krwawienie z brzucha. Naprawdę nie życzę tego nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×