Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żołądek podatny na rozdymanie i antrum zaczerwienione pasmowato


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 25 lat. Od kilku lat cierpię na bóle za mostkiem, zgagę i odczuwanie krwi w przełyku. Ostatnio byłam na badaniu pandoskopowym z biopsją. Oto wyniki badań: Przełyk bz. Linia Z na wysokości wpustu o regularnym przebiegu. Wpust w inwersji bez zmian. Żołądek podatny na rozdymanie. W dnie zaznaczone endoskopowe cechy zaniku pod postacią przeświecającej sieci naczyń. Pobrano wycinek do badania jistopatologicznego, but II. Trzon bz. Antrum zaczerwienione pasmowato, pstre. Odźwiernik zaczerwieniony, lekko obrzęknięty. Opuszka, część zaopuszkowa dwunastnicy bz. Pobrano wycinki do badań histopatologicznego z części zaopuszkowej but I. Test ureazowy (+) Proszę o interpretację tego opisu, ponieważ do gastroenterologa mam umówioną wizytę dopiero na grudzień. Nie wiem czy jest to coś poważnego. Dodam, że mój dziadek zmarł na raka żołądka, babcia na raka jelita grubego, matka cierpi na przelekłe wrzody żołądka i ma podejrzenie o raka jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis badania gastroskopowego świadczy o procesie zapalnym w dalszej części żołądka (części przedodźwiernikowej i odźwierniku). To niegroźny stan zapalny. Jednak trzeba jeszcze poczekać na wyniki badania histopatologicznego, które dokładnie ocenią ten stan zapalny (ze stopniem jego nasilenia). Test ureazowy dodatni świadczy o zakażeniu Helicobacter pylori. Typowym postępowaniem w tym przypadku jest dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka, leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz oraz leczenie zakażenia HP przez zastosowanie dwóch antybiotyków. Decyzję w tej sprawie powinien podjąć gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×