Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sigmoidoskopia a wykrycie raka


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Mam 28 lat od ponad roku mam problemy jelitowe. Miałem robione badanie z wlewem doodbytniczym, per rectum a także usg i sigmoidkopie. Miałem pobrane wycinki podczas sigmoidoskopii do badania histopatologicznego i wyszło ze mam przewlekle zapalenie jelita grubego niespecyficzne.( w badaniu makroskopowym - banka odbytnicy bez rysunku naczyniowego, błona sluzowa z licznymi wypustkami wielkosci do 2mm) Obecnego stanu niczym, nie lecze gdyz nie mialem czasu isc do gastroenterologa z wynikami badan histopatologicznych. Czy powinienenm to leczyc?jeli tak to czym? jaka jest szansa ze rozwinie sie z tego rak? na jak dlugo badanie tyo daje mi pewnosc ze nie rozwinie sie tam jakis nowotwor? kiedy musialbym wykonac kolejne badanie?Dodam ze objawy jelitowe mam w ciagu dalszym, troche luzniejsze stolce itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinienenm to leczyc? - skoro ma Pan objawy należałoby ten stan leczyć jeli tak to czym? - o tym powinien zadecydować gastroenterolog, w przypadku stanu zapalnego jelita grubego stosuje się specyficzne leki oddziaływające bezpośrednio zapalnie zmienioną śluzówkę jelita jaka jest szansa ze rozwinie sie z tego rak? - ten rodzaj zapalenia nie zwiększa ryzyka powstania nowotworu jelita grubego na jak dlugo badanie tygo daje mi pewnosc ze nie rozwinie sie tam jakis nowotwor? - podaje się, że na około 5 lat kiedy musialbym wykonac kolejne badanie? - wszystko zależ od tego jakie będzie miał pan dolegliwości, jeśli dolegliwości nasilą się trzeba będzie takie badanie powtórzyć (najlepiej całościowe badanie jelita grubego czyli kolonoskopię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×