Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nacieki zapalne z limfocytow i eozynofili oraz plazmocytow w blaszce właściwej


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym prosic o jakies bardziej ludzkie..wyjasnienie tego wszystkiego..Rozpoznanie:Fragmenty blony zluzowej z aktywnym zapaleniem,przebudowa architektoniki gruczolowej.Nacieki zapalne z limfocytow i eozynofili oraz plazmocytow w blaszce wlasciwej.Ogniskowe nacieki z granulocytow z tworzeniem mikroropni krypt i ropni okolokryptowych.Obecne ognisko nacieku granulocytarnego mogace odpowiadac tworzacemu sie owrzodzeniu szczelinowatemu.(Obraz budzi podejrzenie choroby Crohna)Nie znalezniono ziarniny histiocytarnej ale w wycinkach nie ma warstwy podsluzowej.6 wycinkow.Cech rozrostu nowotworowego nie stwierdzono.I tu moje pytania..co to wszystko znaczy..I czy to pewne ze mam ta chorobe?przepisano mi Sulfazyne 50 tab.Moje jedyne objawy to bole brzucha i chudniecie.Po paczce tych tabletek wszystkie objawy znikly.Moja waga przez 2 tygodnie poszla w gore o 2 kg.Nigdy nie mialem problemow z apetytem chyba ze bolalo.Zadnych biegunek..Stolec raz dziennie twardy..Sam nie wiem co mam myslec o tym wszystkim.Prosze mnie w jakis sposob nakierowac. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz. p.s.Mam 25 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to wszystko znaczy..I czy to pewne ze mam ta chorobe? - niestety obraz histopatologiczny z dużym prawdopodbieństwem wskazuje na chorobę Leśniowskiego-Croha Sam nie wiem co mam myslec o tym wszystkim?Prosze mnie w jakis sposob nakierowac? - niestety, ale rzeczywiście obraz chorobowy i reakcja na leczenie oraz wynik histopatologiczny wskazują na chorobę Leśniowskiego-Croha - można dodatkowo celem pogłębienia diagnostyki wykonać badanie poziomu przeciwciał ANCA i ASCA - leczeniem i diagnostyką powinien zająć się gastroenterolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×