Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolonoterapia a zaparcia


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat mam problemy z zaparciami. Lekarz przepisuje mi leki przeczyszczające, ale one nie leczą tylko działaja doraźnie. Mam pytanie czy zabiegi kolonoterapii są sposobem na leczenie zaparć? Jeśli tak, to jak często można je wykonywać? Czy są skutki uboczne takiego oczyszczania jelit? Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolonoterapia jest bardziej sposobem szarlatańskim, homeopatycznym, w każdym bądź razie poza nauką akademicką. Stwarza możliwości powstania komplikacji, zwiększa częstotliwość zapaleń jelit. Nie jest wskazane. Poza środkami przeczyszczającymi proszę koniecznie pamiętać o nawodnieniu (2,5- 3,0 l płynów dziennie) i ruchu fizycznym np. bieganie. Kolonoterapia również działa doraźnie, ale usuwa również dużą liczbę bakterii z jelita grubego, co działa szczególnie niekorzystnie. Jaki jest Pani rytm wypróżnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprożniam się na ogół co tydzień po przyjęciu środków przeczyszczających, jeżeli nie wezmę żadnych leków zaparcie przedłuża się, bez leków nie wypróżniam się . Żeby się wypróżnić muszę przyjąć ok. 12 tabletek Xenny jednorazowo, wiem że w ulotce są podane inne dawki ale w moim przypadku są za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 31 lat. Nie zauważyłam krwi w stolcu, ale kilka razy wyprózniałam się śluzem z krwią. Zdażyło mi się również, że przez kilka dni na papierze toaletowym widziałam małe ślady krwi, ale przeszło mi bez stosowania żadnych leków. Jeżeli chodzi o stolce to są różne, czasami normalne, czasami bardzo cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×