Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ściąganie napletka po obrzezaniu


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem 4 tygodnie po częściowym obrzezaniu (miałem stulejkę), teraz mam taki problem, że napletek naszedł mi już z powrotem na żołądź i opuchlizny już prawie nie ma, ale kiedy chcę naciągnąć znowu napletek, to blizna (miejsce zszycia) wydaje się być bardzo wąska przez co mam bardzo duże trudności ze ściągnięciem napletka. Robię to po to żeby posmarować miejsce maścią Solcoseryl. Tak samo gdy już posmaruję baaardzo ciężko jest zsunąć napletek na żołądź. To miejsce szycia jest za małe! Czy to tylko jest taki chwilowy stan? Czy skóra tam się na nowo uelastyczni? Boję się ponownej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to tylko taki chwilowy stan. Prawdziwych właściwości blizna nabiera dopiero po około 3 miesiącach. Trzeba systematycznie ćwiczyć napletek przez ściąganie go i nakładanie na żołądź. Zapewne takie ćwiczenia, systematyczność w nich uelastyczni bliznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem ćwiczyć mój napletek jak pan kazał mimo wielkiego bólu i trudności, teraz zaczął on na nowo puchnąć i robić się fioletowy. Nie wiem co się z tym dzieje, co mam z tym zrobić. Mam dalej mimo wszystko ćwiczyć? Czy może przestać na jakiś czas? Ale zaś się boję ze ta blizna pozostanie taka zwężona. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mimo ćwiczeń zauważa Pan pogorszenie stanu miejscowego radzę z tym problemem udać się do urologa. Być może konieczne będzie zastosowanie jakiś żeli specjalistycznych celem uelastycznienia blizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×