Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Siny guzek pod skórą na pośladku


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ciąży zauważyłam na pośladku siną plamkę a pod nią podskórny guzek wielkości około 7-8 mm. Teraz mija juz prawie rok od porodu i ten guzek wciąż tam jest. Sam guzek nie boli, ale od porodu zaczęłam mieć bóle nóg i pośladków, szczególnie pośladka na którym znajduje się guz. Byłam przekonana, że bóle występują w wyniku obciążenia organizmu, porodu itp, I faktycznie z czasem ustąpiły. Jednak od miesiąca bóle znów się nasiły. Boli mnie dolna częsc pleców, nogi i pośladek na któyrm znajduje się ten guzek. Guzek nie powiększył się . Zaczełam mieć obawy, że bołe spowodowane są tym guzkiem, czy to możliwe? Przyznam się , że mam obawy, że może być to jakiś rak a bóle sa związane z przerzutami do kości...Obraz guzka pasowałby do kaszaka, jednak skóra gdzie znajduje się ten guzek jest sina. Proszę o możliwości co to może być? I jaka jest szansa, że to nowotwór złośliwy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisana zmiana to prawdopodobnie włókniaczek, którego nie warto nawet usuwać. Bóle pleców, pośladka i nóg spowodowane są raczej dyskopatią odcinka lędźwiowego. Warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci na początek badanie rtg, badanie tanie i łatwo dostępne. Po nim będzie można rozważyć konieczność dalszej diagnostyki i leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×