Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie żylaków powrózka nasiennego


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem u urologa, stwierdzono u mnie żylaki powrózka nasiennego 1 stopnia. Mam 14 lat i lekarz stwierdził, że narazie nie ma się niczym przyjmować, można z tym żyć, a także żebym sobie zrobił USG dopplerowskie. Z operacją można pomyśleć gdzieś po nowym roku. I tutaj mam pytania: - czy jest możliwośc, że do tego nowego roku żylaki będą mnie bolały tak jak teraz? Raz bolą, raz nie. Lekarz mówił, że powinno to po jakimś czasie przejść, a nawet jak się nie nasila, a boli, to i tak nie ma się czym martwić. - czy te żylaki mogą po prostu zostać takie jak są teraz i nie przeprowadzać operacji na nich? Lekarz mówił, że operacje są efektowne *tylko* w około 70%. W necie wyczytałem, że mogą powstawać w wyniku operacji wodniaki, więc już nie wiem kompletnie co robić. - czy w tak młodym wieku te żylaki mają wpływ na płodność, czy dopiero jak będę trochę starszy mogą mieć negatywne skutki? -czy jeśli zrobiłbym tą operację dopiero w wieku np. 20 lat, a żylaki byłyby takiej samej wielkości, to czy dlatego, że miałbym te 20 lat i siedziałyby we mnie tyle miałyby jakieś dodatkowe negatywne skutki? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy jest możliwośc, że do tego nowego roku żylaki będą mnie bolały tak jak teraz? Tak - czy te żylaki mogą po prostu zostać takie jak są teraz i nie przeprowadzać operacji na nich? Trzeba to rozważyć, ale trzeba wiedzieć, że żylaki objawowe stanowią wskazanie do leczenia operacyjnego i zazwyczaj z biegiem czasu powiększają się - czy w tak młodym wieku te żylaki mają wpływ na płodność, czy dopiero jak będę trochę starszy mogą mieć negatywne skutki? Już teraz mogą mieć negatywny wpływ na płodność -czy jeśli zrobiłbym tą operację dopiero w wieku np. 20 lat, a żylaki byłyby takiej samej wielkości, to czy dlatego, że miałbym te 20 lat i siedziałyby we mnie tyle miałyby jakieś dodatkowe negatywne skutki? Prawdopodobnie tak, ale nie jest to jednoznaczne, wszystko jest to zmienne osobniczo i nieprzewidywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat...stwierdzono u mnie żylaki lewego powrózka nasiennego 1 stopnia i na prawym najądrzu torbirl 5*4 mm. Byłem u urologa i dowiedziałem się że operacja dopiero w 2 i 3 stopniu a ja narazie to tylko obserwacja a jeśli chodzi o torbiel to kazał wogóle mi sie nie przejmować. Nie wiem co mam robic bo podczas wysiłku fizycznego bardzo boli mnie po lewej stronie w jądrach:( Prosze o pomoc i porade....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powodem dolegliwości są żylaki powrózka nasiennego to trzeba jednak zastanowić się nad ich leczeniem farmakologicznym lub operacyjnym. Proszę ponownie udać się z tym problemem na konsultację do urologa i wyjaśnić mu jakie są Pana dolegliwości, że są dla Pana uciążliwe. Być może zaleci leczenie farmakologiczne albo nawet operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×