Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie części jelita cienkiego przy chorobie Leśniowskiego Crohna


Gość grzes

Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie od roku choruje na Ch-L ostatnio bylem 10 dni w szpitalu miałem diete *0*, było ok dostałem antybiotyk,encorton,aza,pentasa dozylnie hydrocortyzon Mineło miesiac czasu i znowu powróciło mi zaostrzenie chodze po 20 razy do ubikacji bralem Entocort 3 tabletki dziennie. Teraz ide 4 listopada do szpitala i mam miec robione kolonoskopie czy w takim przypadku zrobią mi ..Zastanawiam się tez nad operacyjny usunięciem częsci jelita cienkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie pwoinno byc przeciwwskazan do wykonania kolonoskopii. Operacje w przypadku choroby Leśnioweskiego-Crohna wykonuje sie tylko jeśli dochodzi do powikłań tej choroby np. niedrożności, przetok, perforacji, ropni. Operacje wykonywane bez ewidentnego uzasadnienia mogą tylko pogorszyć proces chorobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

operacja zostaje wykonana nie tylko przy niedroznosci przetok perforacji itp.. ja walczylam z choroba przez 2lata bylam na roznego rodzaju lekach np pentasie czyli wersji laight i najrozniejszycvh rodzajach sterydow pomagalo z bolami ograniczalo mdlosci i rozwolnienie ale do czasu. po czasiue bylam leczona nawet lekami biologicznymi co jest ostatnia opcja jesli chodzi o leczenie droga farmaceutyczna i skonczylo sie operacja bo nic nie pomagalo a bylam juz w tak zlych momentach ze przez 3 tyg chudlam 12kg. operacja byla pomyslna. kilka dni temu minely 2mies i czuje sie lepiej. bole zaniknely lecz rozwolnienie jeszcze jest. lekarze twierdza ze musi sie to unormowac samo... i nadal czekam. w moim przypadku usunieto mi ponad 1m jelita i doszlam do siebie dosc szybko. lecz pierwsz2-3tyg byly dosc ciezkie. lekarze jednak twierdzili ze jestem w niepowtazalnie dobrej formie. uwierz nie ma sie co bac. jakbym musiala to jeszcze raz bym sie zdecydowala tylko zeby pozbyc sie boli ktorych mialam. nie wiem na jakim stadium ale nie profesjonalnie leczona choroba w niektorych momentach doskwiera strasznie. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglnie rzecz biorac mialam nieustajace bole brzucha w okolicy pepka i lewej strony podbrzusza ktore nasilaly sie o nieokreslonej czestotliwosci. ale najczesciej byly to bole w nocy o takiej sile ze nie bylam w stanie spac do samego rana jezeli to byly silne ataki... czesto sie konczylo usnieciem z wykonczenia na podlodze probujac znalesc najwygodniejsza pozycje. ale jak wspominalam to bylo po roku choroby kiedy dochodzilo do naprawde zlych atakow. jak to normalnie bywa w chorobie crohna ataki przychodza falami pare miesiecy katorgi a potem mies lekkich boli. I tak na przemian. w najgorszych momentach towarzyszyly mi wymioty do takeigo stopnia ze biorac jakikolwiek srodek przeciwbolowy ladowal on w misce 1min pozniej... moj gastrolog stwierdzil chorobe crohna robiac mi usg. a potem mialam kolejno gastroskopie kolonoskopie przeswietlenia i najroznorodniejsze rentgeny ktore tylko potwierdzaly teorie. wszystkie badania wykazywaly potrzebe usuniecia 15cm jelita a konczac pod nozem wycieto ponad metr :( choroba sie rozwinela i w moim przypadku podczas walki z nia wszelkiego rodzaju srodkami farmakologicznymi miala czas rozwinac sie nie milosiernie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×