Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki poziom fosfotazy alkalicznej u niemowlaka


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym zapytac co moze oznaczac wysoki stan fosfatazy alkalicznej u mojego cztero miesiecznego synka?Dzis wlasnie odebralismy wyniki badan moczu i okazuje sie ze jest 536.20 IU/l przy normie tego laboratorium wynoszacej 82-383.Musze dodac,ze syn jest wczesniakiem (urodzil sie w 35 tygodniu ciazy i w trzeciej dobie zycia wykryto u niego posocznice i zapalenie opon mozgowych).Wyniki morfologi bardzo dobre, wap&ntilde* 2,54 (norma 2,15-2,55), fosfor nieorganiczny 2,35 (1,25-2,1).Chcialbym takze wpomniec, byc moze ma to jakies znaczenie, ze po wyjsciu ze szpitala zrobilismy mu usg jamy brzusznej i bylo podejrzenie zwapnien w lewej nerce. Oczywiscie udamy sie z tymi wynikami do jego pediatry, ale chcialbym miec takze ocene innego specjalisty. Dziekuje bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerki położone prawidłowo, prawidłowej wielkości o zachowanym zróżnicowaniu zatokowo- miąższowym.W nerce lewej torbiel centralna śr ok.16 mm,OBIE NERKI BEZ CECH ZASTOJU MOCZU I KAMICY nerka prawa w osi mierzy104 cm, lewa-98. Moczowody są nie poszerzone. Nadciśnienie tętnicze. Czy to jest dziedziczne-choroba nerek? Moje mama miała usuniętą nerkę-zgniła i żyła z jedną 26 lat.W spaniu na plecach mam bóle przy obracanie się na boki. Czy to zmiany związane z nerką czy kręgosłupem? Jestem trenerką basen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×