Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis chronica atrophica gradus mediocris partim activa


Gość ~Alek

Rekomendowane odpowiedzi

Gastritis chronica atrophica gradus mediocris partm activa,metaplasia intestinalis diffusa et dysplasia glandularum gradus mediocris multifocalibus. Lekarz rodzinny poinformował mnie,że jest to poważna sprawa,natomiast lekarz gastrolog skierował mnie na TK jamy brzusznej i przepisał lek o nazwie Tribux.Powiedział,że właściwie to nic takiego. Mam mieszane uczucia,czy trafiłam do odpowiedniego lekarza.Proszę powiedzieć czy taki powinien być tok leczenia czy może poszukać innego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastritis chronica atrophica gradus mediocris partm activa,metaplasia intestinalis diffusa et dysplasia glandularum gradus mediocris multifocalibus. - oznacza przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka zanikowe stopnia średniego częściowo aktywne, metaplazja (zamiana jednego dojrzałego nabłonka w inny dojrzały) jelitowa rozlana i dysplazja (zaburzenie różnicowania się komórek) gruczołowa stopnia średniego wieloogniskowa. Choroba taka wymaga głównie częstych kontroli i obserwacji gastroneterologicznych (okresowych gastroskopii) oraz stosowania farmakoterapii. Oczywiście trzeba, aby tym problemem zajął się gastroenterolog i on decydował w sprawie dalszego postępowania. Odpowiednia dieta i farmakoterapia może spowodować wycofanie się stanu zapalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie proszę o pomoc.Otóż otrzymałam wynik TK jamy brzusznej,w którym nie ma żadnych zmian.Z wynikiem udałam się do lekarza gastrologa,który ocenił wyniki badań,jako dobre i ocenił mój stan jako nie wymagający opieki poradni gastrologicznej.Powiedział,że mam kontynuować leczenie:tribux,controloc a na dokładkę przepisał mi lek o nazwie amitryptylina.Nie wiem co dalej robić,skoro dolegliwości nie ustępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastritis chronica atrophica gradus mediocris partm activa,metaplasia intestinalis diffusa et dysplasia glandularum gradus mediocris multifocalibus. Szanowny Panie proszę o pomoc.Otóż otrzymałam wynik TK jamy brzusznej,w którym nie ma żadnych zmian.Z wynikiem udałam się do lekarza gastrologa,który ocenił wyniki badań,jako dobre i ocenił mój stan jako nie wymagający opieki poradni gastrologicznej.Powiedział,że mam kontynuować leczenie:tribux,controloc a na dokładkę przepisał mi lek o nazwie amitryptylina.Nie wiem co dalej robić,skoro dolegliwości nie ustępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×