Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obustronnie powiększone hypoechogenne węzły chłonne


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

witam. nasza czteroletnia córcia skarżyła się na ból nóżek, plecków,brzuszka,często w nocy bardzo się poci, a na szyji wyczuliśmy powiększone węzły chłonne. córke została skierowana na badania krwi/morfologia z rozmazem/, których wyniki przedstawiają się następująco: wbc-7,41 rbc-4,87 hgb-12,9 hct-37,5 mcv-77,0 mch-26,5 mchc-34,4 plt-463 rdw-sd-36,9 rdw-cv-13,6 pdw-12,8 mpv-10,7 p-lcr-30,8 pct-0,49 neut#2,23 lymph#4,13 mono#0,49 eo#0,54 baso#0,02 neut%30,1 lymph%55,7 mono%6,6 eo%7,3 baso%0,3 rozmaz mikroskopowy: granulocyty pałeczkowate3%, granulocyty segmentowane28%, granulocyty kwasochłonne10%, limfocyty53%, monocyty6%. ob po 1h 14mm/1h, crp 0,52. natomiast wynik badania usg szyi: pod tylnym brzegiem mięśnia m-o-s obustronnie widoczne są powiększone hypoechogenne węzły chłonne-po stronie lewej kilka do 15mm, po stronie prawej dwa 20mm i 14mm, okolica dna jamy ustnej i nasada języka bez widocznych zmian ogniskowych. co może być przyczyną,że wyniki odbiegają od normy, jakie postępowania powinniśmy dalej podjąć. z góry dziękuję za odpowiedz. pozdrawiam. z poważaniem katarzyna b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam ten sam problem z synkiem. Też ma powiększone węzły ale w kilku miejscach. Ponoć większość ma po ospie. Nawet te węzły mogą być powiększone przez kilka miesięcy. A co do wyników do ogólnie ma podobne jak mój syn. Mieszczą się w szerokiej normie dla wieku dziecka. Twoja córci ma podwyższone eozynofile- kwasochłonne co może świadczyć o pasożytach lub alergii. Mój syn tak miał- został odrobaczony i powoli te węzły jakby się wchłaniały. Poproś swojego pediatrę o lek na odrobaczenie i sprawdź alergię. Od alergii często dzieciom powiększają się węzły. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś odwiedziliśmy laryngologa. Okazało się,że trzeci migdał jest do usunięcia ale mimo wszystko nie ma on wpływu na węzły chłonne, laryngolog zaproponował kontrolne wyniki krwi na mononukleozę, toxoplazmozę. Jutro dalszy ciąg badań. Dziękuję za podpowiedź, napewno sprawdzimy i w tym kierunku. Pozdrawiam KATARZYNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. z wyników wyszło,że toxoplazmozę mamy za sobą, cytomegalię też /obecnie są ujemne/ jeszcze tylko kilka dni do wyników z mononukleozy. Zasugerowaliśmy się badaniami Twojego synka, oraz jeszcze dokładniej przeanalizowaliśmy objawy naszej córki i doszliśmy do wniosku, że istnieje duże prawdopodobieństwo występowania jakiegoś pasożyta /owsiki, lamblie/. Mamy już skierowanie. Czekamy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu z kału nic może nie wyjść. Akurat pasożyty mogą nie jajeczkować i wynik będzie ujemny. Mój synek pocił się strasznie, swędział i stracił na wadze 1,5 kilo. Ja już miałam w oczach nowotwór. I pewnego dnia jak bolał go brzuszek- wyjęłam kupkę i zobaczyłam robaki- bardziej stawiam na glistę ludzką. Dostał lek- po dwóch dniach poty i swędzenie przeszło. Minęło już od tego czasu 1,5 miesiąca. Synek przytył 2 kilo i co chwilę jest głodny. Węzły jeszcze widoczne- ale już mniej się martwię- bo gdyby coś się działo to dawno by dawało znać w samopoczuciu, apetycie itd. A poza tym jesteśmy pod stałą opieką wspaniałej pani Doktor. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od piątku jesteśmy teoretycznie przyjęci na oddział zakaźny. Potwierdzili, że nasza córcia ma za sobą toksoplazmozę, mononukleonę oraz cytomegalię. Zrobili zdjęcia rtg klatki piersiowej oraz zatok. Wykonali też usg jamy brzusznej. Wyszło zapalenie zatok szczękowych, wdrożono antybiotyk zinat dożylnie, wykonano anemizację i jak na razie bóle główki minęły. Czekamy na obkurczanie węzłów chłonnych i na wyniki kału. Możliwe, że córcię czeka punkcja zatok /.oby nie!!!/ Jesteśmy kłębkiem nerwów Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po antybiotykoterapi. Węzły chłonne *ujednoliciły się*. Obyło się bez punkcji. Po kontroli u laryngologa są podejrzenia że węzły chłonne to po prostu pozostałość po którejś z chorób /toksoplazmoza,mononukleoza,cytomegalia/ które niewiadomo kiedy córcia przeszła Przypadkowo dowiedzieliśmy się /niestety po fakcie/ że gościliśmy przez kilka dni rodzinę która ma glistę ludzką. Raz już robiliśmy badanie kału, a w tej chwili czekamy na wyniki kolejnych. Stanęło na tym, że w styczniu mamy zbadać krew czy czynnik po przechorowaniu /toksoplazmozy, mononukleozy i cytomegalii/ bodajrze igg maleje jeśli tak toi będzie znana przyczyna powiększonych węzłów chłonnych. Paulinko dziękuję Ci bardzo za wsparcie w trudnych dla mnie chwilach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu co to znaczy ,, ujednoliciły się:. My byliśmy u laryngologa i synek ma coś chyba nie tak z trzecim migdałkiem- choć lekarz nic nie mówił- ale zasugerował. Poza tym ma dużo wydzieliny tam głęboko w gardle- dostał leki na 20 dni i zobaczymy. Również mieliśmy wizytę u Pani Onkolog i stwierdziła, że są to drobne węzły- pojedyńcze i na pewno nie znaczą nic strasznego. Mojego synka też od czasu do czasu bolą nóżki- nasz pediatra powiedział, że to normalne przy dzieciach bo są to tzw. bóle wzrostowe. Ja też się martwię- choć tak myślę, że po takim czasie synek na pewno by nie szalał jak zwariowany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×