Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Amputacja jądra a zanik worka mosznowego


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku bieżącego roku stwierdzono u mnie skręt prawego jądra, lecz minęło zbyt wiele czasu, by je uratować i zostało usunięte. Rozmawiałem z urologiem na temat implantu jądra, który powiedział, że w tym wypadku chodzi o względy estetyczne. Myślałem nad tym trochę i doszedłem do wniosku, że czuję się dobrze z jednym jądrem, nie czuję się gorszy od innych w tej kwestii. Minął prawie rok i przypadkiem, podczas badania na kierowcę, lekarz widząc wypis ze szpitala zapytał mnie czy mam implant - odpowiedziałem, że nie i podałem powód mojej decyzji. Następnie Lekarz powiedział mi, iż bez implantu dojdzie do zaniku worka mosznowego i w rezultacie estetyka tego miejsca ulegnie drastycznemu pogorszeniu. Minął prawie rok od zabiegu usunięcia jądra, widzę, że znajduje się tam pusta przestrzeń i mimo to nie czuje dyskomfortu fizycznego, czy psychicznego i tu chciałbym się zapytać, czy rzeczywiście bez tego implantu worek mosznowy się tak strasznie skurczy ? Czy powinienem się jednak zdecydować na ten zabieg ? Drugie moje pytanie dotyczy zabiegu zabezpieczenia drugiego jądra przed skręceniem, który polecił mi wykonać urolog. Byłem w jednym szpitalu, gdzie powiedziano mi, iż takich zabiegów się u nich nie wykonuje (Szpital ma oddział urologiczny). Zastanawiam się, czy pojeździć po innych szpitalach i popytać o ten zabieg, czy może nie jest on konieczny, skoro nie jest tak często wykonywany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rzeczywiście bez tego implantu worek mosznowy się tak strasznie skurczy ? - raczej nie dochodzi do takiego zaniku, znam ludzi żyjących już bardzo wiele lat z jednym jądrem i absolutnie do takiego zaniku u nich nie dochodzi Czy powinienem się jednak zdecydować na ten zabieg ? - decyzja należy do Pana, ale jeśli czuje się Pan dobrze i fizycznie i psychicznie to nie ma takowej potrzeby Zastanawiam się, czy pojeździć po innych szpitalach i popytać o ten zabieg, czy może nie jest on konieczny, skoro nie jest tak często wykonywany ? - nie wiem dlaczego tak Panu powiedziano (może już maja na te zabiegi skończony kontrakt z NFZ), na pewno takie zabiegi wykonuje się na każdym oddziale urologicznym i radziłbym, aby Pan poddał się temu zabiegowi (proszę popytać w innych oddziałach urologicznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×