Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czerwono brunatna ciecz w czasie wypróżniania


Gość He

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj rano w stolcu, który btw był dość cienki, długi i ciemnego koloru zauważyłem rozchodzącą się naokoło niego smużkę czegoś ciemno czerwono-brunatnego, jednakowoż na papierze krwi nie było, a jako, że jestem ostatnim panikarzem od razu stwierdziłem u siebie raka, choć nie wiem czy to w ogól była krew, mogło być to coś innego ? Dodam, że wypróżniam się raczej regularnie, codziennie, czasem co dwa dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie udać się do lekarza bezpośrednio. Samo badanie palcem przez odbyt może odpowiedzieć na pytanie skąd wzięła się być może ta krew (np. czy nie ma jakiegoś guza odbytu czy odbytnicy czy może nie ma żylaków odbytu). Jeśli to badanie nie rozwieje wątpliwości można jeszcze ewentualnie wykonać badania stolca na krew utajoną. O wszystkim zadecyduje lekarz po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes bardzo młody i rak jelita grubego w Twoim wieku praktycznie sie nie zdarza (minimalne szanse- chyba ze występowała by u CIebie polipowatosc rodzinna) Prosze nie zaprzątać sobie głowy rakiem i zrobić badania, które polecił Stapler. Myślę, że na początek w zupełności wystarczą, zważywszy na młody wiek. Do tego można było by także zrobić podstawowe badania krwi takie jak morfologia, badania biochemiczne i CRP. Jeśli wyjdą w porządku nie ma sensu wykonywania kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×