Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne bóle brzucha promienujące do pleców po usunięciu raka głowy trzustki


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze proszę mi wytłumaczyć : 28.09 badania morfologii super enzymy trzustkowe też, USG wykazało tylko coś z wątyrobą, miałem wrzoda dwunastnicy-wyleczony, tweraz jest* zaczerwieniona i obrzękłe kolenko dwunastnicty-pobrano wycinki, Tk wykazało: w lewym płcie wątroby lokalizuje się obszar o nieco obniżonej gęstości odpowiadający w pierwszej kolejkności ogniskowemu stłuszczeniu narządu. W rzucie wyrostka haczykowatego głowy trzustki niehomogenna struktura 30x22mm odgraniczona od otoczenia tkanka. a tak wszystko bez zmian ogniskowych. Czy to może być wznowa raka( 2009 usunieto mi raka głowy trzustki) Ponadto mam silne bóle brzucha promieniująced do pleców oraz problem z oddaniem stolca . Proszę o pomo0c i poradę co robić dalej. Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno należy w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z onkologiem. Niestety podejrzenie wznowy raka istnieje z uwagi o opis badania TK jak też i przedstawione przez Pana objawy. Być może konieczne okaże się celem pogłębienia diagnostyki wykonanie rezonansu magnetycznego czy też nawet PET-CT. O wszystkim musi zadecydować onkolog. Zmiana jest bardzo mała, ale na pewno wymaga obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×