Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Rafał

Urazowe pęknięcie górnej wargi u dziecka 4 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał
Dziecko podczas zabawy podczas upadku uderzyło ustami o kant stołu , w wyniku uderzenia ródna warga pękła pionowo na długości ok 2 cm , czy istnieją jakieś specjalne sposoby zaopatrzerzenia ,szycia ...takiej rany by powstała jak najmnie widoczna blizna ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ranę prawdopodobnie trzeba zeszyć. Należy udać się do szpitala na *ostry dyżur*. Niestety, ale rana u tak małego dziecka może wymagać znieczulenia ogólnego celem zaopatrzenia. Warga goi się zazwyczaj bardzo ładnie, praktycznie pozostaje tylko niewielka blizna, mało zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość m
a co jeżeli nie było szycia? ja rozciąłem sobie usta i zrezygnowałem ze szpitala. na dolnej wardze w miejscu pęknięcia mam teraz taką stwardniałą ,,kulkę*. czy da się to jakoś zniwelować? maść? proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To zapewne w ten sposób wytworzyła się blizna na podłożu ziarninującej rany. Leczenie maściami zapewne nie będzie skuteczne. Jeśli stanowi to dla Pana problem trzeba rozważyć wycięcie blizny i ponowne jej zeszycie. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.