Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta przy słabych wynikach badań biochemicznych


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panie doktorze moje pytanie dotyczy wyników badań biochemicznych mojej małżonki (l.40): Otóż są następujące: FOSFATAZA ALKALICZNA - 157 AlAt - 60 AspAt 43 alfa-Amylaza - 52 ggtp - 66 bILIRUBINA CAŁKOWITA - 0,20 Ze względu na to, iż wiem, że nie są to wyniki *przedniej jakości* mam do pana następujące pytania: 1 - Czy na te wyniki może mieć wpływ nadwaga badanej osoby większa w przeszłości, dużo mniejsza obecnie? 2 - Czy przewlekłe zatwardzenia także mogą mieć w w tym udział? 3 - Czy stosowana od ok. pół roku dieta - z małą ilością mięsa (dużo ryb!), ziemniaków, codziennym piciem szklanki świeżego soku z marchewki i szklanki soku z buraków, a przede wszystkim z odpowiednim, zdrowym łączeniem potraw także może w jakiś tam sposób wpływać na pogorszenie tych wyników? 4 - Czy należy nam BARDZO martwić się tymi wynikami??? Z góry dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi - pozdrawiam serdecznie - zatroskany pacjent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Czy na te wyniki może mieć wpływ nadwaga badanej osoby większa w przeszłości, dużo mniejsza obecnie? - tak może 2 - Czy przewlekłe zatwardzenia także mogą mieć w w tym udział? - raczej nie powinno mieć wpływu 3 - Czy stosowana od ok. pół roku dieta - z małą ilością mięsa (dużo ryb!), ziemniaków, codziennym piciem szklanki świeżego soku z marchewki i szklanki soku z buraków, a przede wszystkim z odpowiednim, zdrowym łączeniem potraw także może w jakiś tam sposób wpływać na pogorszenie tych wyników? - raczej nie 4 - Czy należy nam BARDZO martwić się tymi wynikami? - tylko w niewielkim stopniu podwyższona jest aktywność enzymu fosfatazy alkalicznej, ALAT i znikomo GGTP, takie wyniki nie są znacznikiem klinicznym jakiejś patologii, można spróbować użyć przez około 2-3 miesiące leków wzmacniających komórki wątrobowe i ponownie wykonać kontrolne badania laboratoryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×