Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kaszaki na głowie


Gość Piotr, 27 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr, 27 lat

Witam. Jakieś cztery lata temu pojawił się u mnie pierwszy kaszak i pech chciał, że na głowie. Wszelkie próby rozpędzenia go antybiotykami kończyły się niepowodzeniem - ten wręcz przeciwnie rósł w najlepsze a nawet coraz szybciej. Niestety po pierwszym usunięciu odrastał jeszcze trzy razy* wynikiem czego mam szpetny tył głowy. Cztery dni temu pojawił się następny - tym razem z przodu. Wiem, że będzie kolejna blizna, ale bardziej mnie martwi - skąd u mnie taka zdecydowana skłonność do ich pojawiania się. Dodam tylko że od poprzedniego kaszaka zmieniłem prace, diete a nawet i klimat. Bardzo proszę o szybką poradę. Piotr, 27 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale powstawanie takich kaszaków jest samoistne, bez uchwytnej przyczyny. Taka Pana skłonność. Dochodzi do samoistnego zaczopowania gruczołów apokrynowych zazwyczaj w ujściu włosa co doprowadza do wytworzenia takiego kaszaka. Kaszaki to okrągłe, miękkie torbiele, wielkością odpowiadające ziarnku groszku, a czasami nawet i&#8230* jajka. Wypełnione są kaszowatą masą (stąd nazwa). Na szczycie kaszaka zazwyczaj znajduje się duży zaskórnik. Kaszaki występują pojedynczo lub w grupie. Najczęściej pojawiają się na owłosionej skórze głowy, na twarzy, karku, za uszami, na tułowiu czy w okolicy narządów płciowych. Pojawiają się wtedy, gdy gruczoł łojowy lub mieszek włosowy zaczopuje się i zbiera się w nim wydzielina. Kaszaki nawracają, gdy nie zostaną usunięte w całości, wraz z torebką albo pojawiają się w nowym miejscach na skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×