Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy zmianę w piersi prawej należy usunąć? czy wystarczy kontrola u onkologa?


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Mam43lata.Mójwynik mammografii-sutki z przewagą gęstej tkanki gruczołowej bez podejrzanych zagęszczeń,w obu sutkach rozsiane liczne ,drobne zwapnienia.Wynik USG-prawa pierś o bud.gruczoł.-tłuszcz.Na godz.12 zmiana nieostro ograniczona o hyperechogennej strukturze wym.6,4mmx10,4mm.Pierś lewa o bud.gruczoł.-tłuszcz.Na godz.3 torbiel prosta śr.16mm,na godz.11 zmiana hypoechogenna,nieostro ograniczona śr.8mm.w sąsiedztwie na godz.12 torbiel prosta śr.11mm.Wynik biopsji- Wśród erytrocytów nieliczne strzępiki komórek nabłonkowych bez cech złośliwych.Dodam,że ok.15 lat temu miałam na prawej piersi dwa razy operację-opis z karty inform.-Tu mammae dexT1No Mo, Tu mammae dx.W roku 1988r.operację ginek.-Status post extirpatio uteri sine adnexis intra partum.[Badanie ginekol.z 2007r.-Obok jajnika prawego torbielka gładkościenna 1 komorowa śr.23mm.Jajnik lewy z pęcherzykami,24x10mm.Bardzo proszę o odpowiedż na nurtujące mnie pytanie.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy z tym rozpoznaniem udać się do onkologa. On powinien dalej zadecydować jakie powinno być postępowanie z tą zmianą. Zmiana jest podejrzana dlatego pewnie zadecyduje o biopsji cienkoigowej lub doszczętnym usunięciu zmiany z następowym badaniem histopatologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ogromne pytanie.Otóż miałam robione USG i w wyniku wyszło mi *sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej.W prawej pasze dwa węzły chłonne śr. 7 mm i 11 mm.W lewej pasze węzeł chłonny 16x5 mm.W piersi prawej nie uwidoczniono zmian ogniskowych litych ani torbielowatych.W piersi lewej na godz-9-ej 5 cm od brodawki sutkowej ognisko o obniżonej echogeniczności nieregularnych kształtów śr. 8 mm.* Następnie miałam robioną biopsje i mój wynik to *tu mammae sin*. Czy mogłabym się dowiedzieć co to dokładnie znaczy?Wiem,że prawdopodobnie jest to guz.Czy wymaga on usunięcia,czy jest groźny???Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. *W badaniu USG gruczoły piersiowe o utkaniu gruczołowo - tłuszczowym. W obu piersiach rozsiane torbielki proste do 6 mm. W PL godz. 11/12 oraz godz. 4 torbiele o wymiarach 14 mm i 16*8 mm. Zmina ogniskowych o charakterze guzków litych w badaniu dzisiejsyzm nie uwidoczniono. Przewody wyprowadzające nieposzerzone. Skóra prawidłowej grubości. węzły chłonne pachowe niepowiększone*. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×