Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spuchnięta wątroba a alkohol


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam 28 lat 4 lata temu mialem podwyzszony Alat 196 Aspat 160 morfologia w normie. Usg Watroba hyperechogeniczna jednorodna lekko powiekszona. Mozliwe ze bylo to spowodpowane tym ze przez okolo 3 miesiace piłem co 2-3-4 dni alkohol w duzych ilosciach okolo 10piw lub 0,7l wódki jedno razowo, wczensiej pilem srednio raz w tyg lub raz na 2 tyg. okolo 6-7piw jedniorazowo czasem troche wiecej. Po wizycie u lekarza niepilem wogóle przez 7 miesiecy schudlem ze 127kg na 93kg i wyniki wrócily do normy. Aktualnie pije raz w tyg w weekend 0,5l wódki czasem dodatkowo w srodku tyg 3-4 piwa. Wyniki caly czas w normie czasem leciutko podwiekszone ale zadko, bilirubina czasem dochodzi do 2,2, w miedzy czasie robilem 3 razy USG które nie wykrylo nawet stluszczenia ani powiekszenia watroby. Dodam ze dosc czesto odczuwam lekkie bóle z prawej strony i gdy leze na brzuchu czasem czuje jak bym mial tam lekko opuchyniete. Chcialbym zeby mi pan powiedzial chociazby przypuszczalnie jakie mam szanse na to ze dostane marskosci watroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. mam podobny problem. Kłopoty zycowie wciagneły mnie walkohol. Piłem jak Ty. po ok poł roku zrobile badania. Alat 65 i GGTP 50. Po wypicu paliła mnie zgaga i uczucie, ze z prawej strony w srodku mi cos przeszkadza. To uczucie mija po ok 4 dniach abstynecji. Postanowilem calkowicie wstrzymac sie od spozywania alkoholu. Czy po takiej abstynencji mozna juz pozniej okazjonalnie napic sie czy tez juz do konca zycia zakaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy na głowy poupadaliście?! Czy alkohol jest aż tak ważny w Waszym życiu, że nie możecie sie bez niego obejść?! To tak jakby ktoś kto nie umie pływać zapytał czy nic mu nie będzie jak wejdzie do wody tylko po ramiona a od czasu do czasu po szyje... Stuknijcie się w głowy! Albo idźcie do szpitali i pooglądajcie ludzi którzy cierpią z powodu nadużywania w swoim życiu alkoholu, zobaczcie co to znaczy wodobrzusze, świąd skóry, ból stawów itd. OPAMIĘTAJCIE SIĘ PÓKI JESZCZE MACIE CZAS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×