Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki Alat i Aspat


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odebrałam dziś wyniki męża, które bardzo mnie zaniepokoiły. Proszę o ocenę i wskazówki co robić dalej, do jakiego lekarza się udać i co ograniczyć z żywności. Wyniki: Cholesterol - 170mg/dl* cholesterol HDL - 37* cholesterol HDL/ -4,6* cholesterol LDL 114* AlAT 157 U/l* AspAT - 49 U/l* Gamma GT - 70 U/l* Białko całkowite - 63,9 g/l. Powyższe wyniki wg laboratorium nie są prawidłowe, pozostałe badania typu glukoza, triglicerydy, fosfataza alk, kreatynina i mocznik mieszczą się w normie. Bardzo prosze o odpowiedź co robić dalej, gdyż do tej pory mąż nigdzie się nie leczył, nigdy nie był chory itd. Ma 34 lata. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 35 lat, w badaniach krwi wyszły mi podwyższone Alat 120 i Aspat 50. Cholesterol w dolnej granicy normy, trójglicerydy w normie. Hcv i Hbs ujemne. Przed badaniem 4 dni wcześniej wypiłem 200 ml wódki. Leczę się na łuszczycę. Czy sterydy stosowane na skórę lub cygnolina może uszkodzić wątrobę? Czy sterydy typu momarid czy dermovate mogą spowodować brak wytwarzania przeciwciał hcv? Zakładając że mogłem się zarazić 7 lub 13 lat wcześniej? Czy możliwe że po takim czasie organizm nie wytworzył przeciwciał? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×