Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudno gojące się rany przy niedokrwistości kończyn


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, zwracam sie do pana doktora z prosba o porade. Moja mama cierpi na niedokrwistosc konczyn. Kilka miesiecy temu za porada znajomej udala sie do gabinetu w ktorym postawiono jej na bolocej nodze pijawki. W tej chwili problem nieokrwistosci jest juz rozwiazany chirurgicznie, niestety pijawki pozostawinly na nodze bardzo trudno gojace sie rany. Bardzo trudno gojace to moze zbyt duzo powiedziane, te rany prawie wogole sie nie goja. Pomimo ze minelo ponad miesiac od zabiegu, ktory przywrocil krazenie w nodze, rany jak byly tak sa. Mama przeszla kuracje doustnie antybiotykami, stosuje roze oklady na rany i nic....Wiem ze te rany sa glebokie i leczenie dlugo ppotrwa, ale ne ma zadnej poprawy.....stopa puchnie a z ran saczy sie ropa.....Czy moglby mi pan doktor poradzic co jeszcze mozna zrobic, aby pomoc mamie wyleczyc te rany. Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi doradzać bez bezpośredniego badania ran oraz wyników wszelkich badań dodatkowych (np. posiewów z ropy, badań laboratoryjnych). Najlepiej, aby leczeniem zajęła się konkretna osoba chirurg naczyniowy lub ogólny i podejmowała na bieżąco decyzję co do dalszego postępowania w zależności od rozwijającej się sytuacji miejscowej ran. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że leczenia takich ran w przypadku niedokrwienia kończyn jest długotrwałe i bardzo trudne czasami skazane na niepowodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODSPRZEDAM OPATRUNKI Z LNU GENETYCZNIE MODYFIKOWANEGO NA TRUDNO GOJĄCE SIĘ RANY. KONTAKT TEL:518994448 Witam na trudno gojace rany polecam PLASTRY Z LNU ktore jak wiadomo sa nowoscia skuteczna u mnei w rodzinie leczyl sie nimi dziadek skutecznie pomoglo co w efekcie spowodowalo pozostanie mi tych opatronkow lnianych z fundacji LINUM chetnie je odsprzedam za niewielka cene zainteresowanych prosze o kontakt Zastosowanie: -owrzodzenia o etiologii żylnej, -owrzodzenia o etiologii cukrzycowej, -odleżyny, -oparzenia, -rany wynikające z urazów mechanicznych, -rany wynikajace z urazów chemicznych, -ogolnie trudno gojace się rany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×