Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak pod skórą penisa


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat i ok. tygodnia temu odkryłem coś pod skórą penisa troche poniżej napletka. W internecie wyczytałem ze to najprawdopodobniej tłuszczak a na tej stronie wyczytalem ze usuwa sie to chirurgicznie. I mam takie pytanie czy konieczna jest ingerencja chirurga, czy nie mozna tego jakos zastrzykami zwalczyc czy innymi metodami. Wogole mi to nie przeszkadza jest bardzo male odczuwa się to dłonią np. podczas masturbacji. Liczę na odpowiedź, dzięki wielkie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tłuszczak to, aby pozbyć się takiej zmiany definitywnie trzeba ją usunąć chirurgicznie. Jeśli jednak zmiana jest mała, nie daje dolegliwości można ją tylko obserwować. Najlepiej, aby dokładnie ocenić co to jest trzeba pójść w tej sprawie na konsultację do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że narazie chyba wszystko ok, tzn wczoraj specjalnie chcialem sprawdzic, wywolalem zwod i dokladnie *przejzalem* prącie i nic nie znalazlem czyli jest tak maly ze sie kryje albo narazie go nie ma (?). No nic będe obserwowal i bieżąco na forum zdawal relacje jakby cos sie zmienilo, czyli narazie nie musze isc do lekarza. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziwne te moje objawy poniewaz raz jest on wyczuwalny przy zwodzie a raz nie jest. no nic będe dalej obserwowal jak będzie to samo albo gorzej to bede musial pojsc z rdzicem do urologa lub ginekologa co chce odkladac bo wstydze sie wogole mowic o takich sprawach z rodzicami bo nigdy wczesniej nie poruszalem takiego tematu p.s* a co taki guzak nieleczony spowoduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem tłuszczaka na plecach około 8 cmx4cm przez około 3 lat. W zeszłym tygodniu zdecydowałem się go usunąć i po bólu. Przez ten cały czas nic się nie działo, ale równie dobrze może w ciągu dnia rozrosnąć się do wielkich rozmiarów. Najlepiej nie zwlekać tylko usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×