Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nocne bóle po operacji głowy trzustki metodą Whipplea


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem równo miesiąc po operacji usuniecia głowy trzustki metodą Whipplea. Niestety w nocy mam cały czas bóle okolice cięcia po prawej stronie. Nie są to bóle bardzo silne, ale nie dające spać. Praktycznie od operacji jeszcze jednej całej nocy nie przespałem normalnie. Przed opuszczeniem szpitala (tydzień temu) wyniki krwi , kontrolna tomografia nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Pod koniec pobytu w szpitalu miałem jakiś stan zapalny o nieustalonym pochodzeniu, który został zlikwidowany antybiotykiem. Dren Kehra został z tego względu usunięty dopiero w trzecim tygodniu pobytu. Obecnie jestem w trakcie sanatorium rehabilitacyjnego. Bardzo proszę o informację jak długo mogą mnie jeszcze te nocne bóle nękać. Biorę środki Novaminsulfon i Tramadol (Niemcy) niestety nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale takie dolegliwości mogą się jeszcze długo utrzymywać. W czasie zabiegu dochodzi do podrażnienia splotu trzewnego co wyzwala duże dolegliwości bólowe czasami utrzymujące się miesiącami. Zabieg tego typu jest bardzo duży i traumatyzujący. Jeśli lekarz prowadzący nie potrafi dobrać leków, aby zapanować nad bólem są odpowiednie poradnie leczenia bólu, które na pewno uporają się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×