Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie się mięśni po zabiegu laparoskopowym przepukliny brzusznej


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, w lutym przeszedłem operacje jelita grubego mianowicie okrężnicy poprzecznej(ukłucie 0.5 cm)(rana kłuta zadana nożem w brzuch o szerokości 1,5 cm) operacja rzekomo się udała, wszystko było ok ale dostałem przepukliny wtórnej w bliźnie w miejscu gdzie zostałem dźgnięty. W tym momencie jestem 2 tygodnie po operacji laparoskopicznej tej o to przepukliny lecz podczas operacji okazało się że coś zablokowało się o tą przepuklinę i chirurdzy musieli poszerzyć ranę na brzuchu do 4 cm i dostać się do środka by założyć siatkę polipropylonowom(niestety jestem za granicą i tutejsze szpitale to po prostu jest *porażka* i nie wiem dokładnie co się stało).Jak długo powinien trwać czas powrotu do lekkiej pracy, wysiłków fizycznych(typu jeżdżenie na rowerze, pływanie), czy powinienem ułożyć jakąś specjalną dietę, jakie są objawy gdy zaczyna się coś dziać złego po tego typu operacjach, na co powinienem zwracać specjalną uwagę oraz jak długo trwa czas gojenia się mięśni, ścięgien oraz rany skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo powinien trwać czas powrotu do lekkiej pracy, wysiłków fizycznych(typu jeżdżenie na rowerze, pływanie) - około 2-3 miesiące czy powinienem ułożyć jakąś specjalną dietę - nie ma absolutnie takiej potrzeby jakie są objawy gdy zaczyna się coś dziać złego po tego typu operacjach - najniebezpieczniejszym po tego typu zabiegach powikłaniem jest niedrożność czyli zatkanie się jelita na zrostach (silny ból brzucha, wzdęcie, brak iatrów i stolca, wymioty) jak długo trwa czas gojenia się mięśni, ścięgien oraz rany skóry - rana skóry około 2 tygodni, powłoki brzuszne czyli mięśnie i powięzie około 2-3 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×