Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból łopatki i brak czucia w kolanie po upadku


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! okolo 3 lat temu miałem w miare poważny wypadek rowerowy na zjezdzie z nieprzyjemnej gorki. moje 2 problemy. 1. od tego czasu co jakis czas boli mnie lopatka z jednej strony. Podczas rownego z obu stron napiecia bolaca lopatka strasznie wystaje a druga(zdrowa) wydaje mi sie ze jest tak jak powinna byc. Co z nia? 2. Powypadku najbardziej ucierpialo kolano. Byłem z nim u lekarza ale wiadomo jak to lekarze w mniejszych miejscowosciach. porazka... zapisal mimasc ktora nic nie pomogla */(bylem 1 dzien po wypadku i lekarz stwierdzil zapalenie kaletki kolanowej - jednak jakos mu nie wierze co do jego stwierdzenia.) Kolano po wypadku bylo sine mocno spuchniete i byla poprostu galareta. poruszajac delitatnie kolanem czulem jakby byl tam baniak z woda i poprostu sobie kolano *plywalo* jak dotklem kolano bylo uczucie galaretki. loozik owa galaretka po kilku tygodniach zeszla. minelo juz tyle czasu i caly czas jest- BRAK czucia na skorze w calym centrum kolana. ! dotykam palcem -nic nie czuje- dotykam lodem tez. Czasami boli takim dziwnym bolem jakby od srodka w kolanie oraz powyzej kolana. jak wyprostuje noge bez problemu moge naciagnac skore na kilka cm uczucie jakby skora byla odczepiona od wewnetrznej czesci kolana... Pomocy denerwuje mnie juz to i nie wiem co robic? moze ktos da jakies wskazowki co to moze byc? i czy lepiej udac sie do ortopedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanwiać trzeba na pewno w tej sprawie udać się do ortopedy. On po badaniu zaleci odpowiednią diagnostykę i leczenie. Być może konieczne okaże sie wykonanie RTG kolana jak i łopatki. Co do łopatki to być może to tylko taka neuralgia (bolesność samoistna) pourazowa czasami bardzo długo utrzymująca się. Niestety, ale kolano możę mieć uszkodzone struktury stawowe np. łąkotki, chrząstkę stawową czy też więzadła. Musi Pana zbadać ortopeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klaudusia5

przepraszam Pana czy odzyskał Pan już czucie w kolanie? Mam podobny problem lecz mój wypadek zdarzył się dopiero 3 tygodnie temu... moi przyjaciele radzą mi bym udała się do specjalisty... radzą psychiatrę... żartownisie... Proszę o odpowiedź:) http://www.youtube.com/watch?v=K2Ajs5RpLGw tak właśnie wygląda mój problem :( może ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×