Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolano skoczka, chondromalacja rzepki


Gość LukeP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uprawiam aktywnie sporty główni siatkówka i koszykówka. Zdiagnozowano u mnie *Zapalenie więzadła rzepki* i *Chondromalację*. Miałem robione RTG i USG obu kolan. W prawym wyszły zwapnienia w więziadle. Dostałem skierowanie na rehabilitację (krioterapia, magnetronik, jonoforeza). Lecz ulga byłą tylko chwilowa, po wznowieniu sportu (z dużo mniejszą intensywnością, 1-2 razy w tygodniu) bóle powróciły. Dodatkowo pojawił się ból prawego kolana gdy długo siedzę ze zgiętą nogą, gdy prowadzę samochód, lub siedzę z tyłu z mocno zgiętymi nogami. Ból na początku jest lekki, zlokalizowany w dolnej części rzepki, lecz gdy nadal siedzę ze zgiętym kolanem robi się coraz silniejszy, promienisty. Gdy wstanę, rozprostuję nogę, zrobię parę kroków ból całkowicie ustępuje, lecz po ponownym dłuższym siedzeniu powraca. Moje pytania: 1. Czy powienienm całkowicie zpzrestać uprawiania sportu ? 2. Jakieś czwiczenia na wzmocnienie kolana ? 3. Jakie leki mogą mi pomóc ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy powinienm całkowicie zaprzestać uprawiania sportu ? - niestety, ale taki wariant postepowania życiowego może zaistnieć, trzeba w tej sprawie skonsultować się jeszcze z ortopedą 2. Jakieś ćwiczenia na wzmocnienie kolana ? - o ćwiczeniach musi zadecydować lekarz rehabilitant (w poradni rehabilitacyjnej) oraz ortopeda 3. Jakie leki mogą mi pomóc ? - oczywistość wszystkie leki wzmacniające chrząstkę, jest wiele dobrych leków np. podawanych dostawaowo powodujących regenerację chrząstki, o ich stosowaniu powinien zadecydować ortopeda - w Pana przypadku może okazać się konieczne leczenie typu zabiegowego np. w formie artroskopii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×