Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość eM

Leczenie a operowanie żylaki powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eM
Witam, mam 26 lat. Właśnie wykryto u mnei żylaki powrózka nasiennego. Od klku miesięcy odczuwałem w tym miejscu nieprzyjemne bóle. Rozmawiałem z lekarzem, chirurgiem, który przepisał mi leki. Pytałem się czy taki żylak lepiej usunąć czy leczyć. Odp., że jeszcze lepiej zaleczać i że można z tym normalnie funkcjonować a w przypadku zabiegu istnieje możliwość wystąpienia martwicy jądra. Z tego wszystkiego nie zdążyłem już wypytać o więcej detali. Chciałem się dowiedzieć do czego prowadzi taka martiwca i amputacja (?) jądra - bezpłodność, trwała impotencja, jakieś *zaburzenia płciowe*? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W wyniku operacji żylaków powrózka nasiennego z uwagi na podwiązanie naczyń doprowadzających krew do tych żylaków bardzo rzadko może dojść do powikłania w formie niedokrwienia i następowej martwicy, zaniku jądra po stronie operowanej. Taki zanik jądra może skutkować zaburzeniami w płodności (nawet niepłodnością), zaburzeniami seksualnymi włącznie z impotencją. Są to jednak bardzo rzadkie przypadki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi