Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niespecyficzne pogrubienie ścian jelita cienkiego


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Mam 34 lata.Podejrzewaja u mnie podniedroznosc jelita cienkiego.Cala sytuacja ciagnie sie juz 2 mce.Wykonalam TK j.brzusznej a wizyte mam za 2 tyg.i bardzo sie martwie czy w wyniku nie ma niepokojacych zmian(np.nowotworu)Oto czesc wyniku:Pasazujaca tresc jelitowa pozostaje w poszerzonej petli jelita kretego w prawym dole biodrowym nie przechodzac do okreznicy z niespecyficznym pogrubieniem scian jelita cienkiego na dl. do 5cm.Zmiany pow.poziomu pr.przydatkow.Jeszcze w usg wykryto miesniaka ktory rowniez zostal opisany na TK jako owalna zmiana dosc dobrze ograniczona slabo i niejednorodnie wzmacniajaca sie po CM.Slad plynu w dole biodrowym i miedzypetlowo.Reszta narzadow b/z.Dodam, ze jestem 18 lat po operacji torbieli jajnika (laparotomii)Serdecznie dziekuje za odpowiedz i prosze o wstepna interpretacje wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz w badaniu TK nie określa jednoznacznie czym jest to pogrubienie ściany jelita cienkiego. Najczęściej w tym miejscu lokalizuje się proces zapalny np. jak w chorobie Leśniowskiego-Crohna. Taki obraz w badaniu TK wymaga pogłębienia diagnostyki głownie o wykonanie kolonoskopii. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×