Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawykowe zwichnięcie rzepki


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w 2005 roku w wyniku urazu nabawiłam się nawykowego zwichnięcia rzepki. Pierwsza operacja odbyła się w październiku 2005 roku - niestety bez powodzenia. Rzepka nadal uciekała na boki. Chodzenie od lekarza do lekarza i ciągle nic. W 2008 roku miałam robioną artroskopię, a w czerwcu tego roku operację, a dokładnie plastykę troczków rzepki + GPS II z użyciem implantów biowchłanialnych. Wszystko poszło gładko, obyło się bez gipsu - tylko stabilizator i oczywiście 8 tygodni chodzenia o kulach. Od tygodnia zaczęły się bardzo silne bóle tego kolana a mianowicie rzepki. Lekarz zapisał leki przeciwbólowe a wczoraj antybiotyk, bo kolano spuchło ( spuchła też łydka i kostka ), pojawiła się temperatura. Niestety mam pecha, ponieważ *mój* lekarz, który operował wyjechał na tydzień i powiedział mi szczerze, że jak zgłoszę się do szpitala to dostanę tabletkę przeciwbólową i do domu. I jak tu przetrwać ten tydzień? a kolano boli z godziny na godzinę bardziej... Pozdrawiam Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi Pani doradzać bez bezpośredniego badania i określenia stanu obecnego kolana. Być może właśnie wdał się jakiś stan zapalny w stawie kolanowym, ale też mogło dojść do zakrzepicy żył głębokich (nawet mimo stosowania zastrzyków przeciwzakrzepowych do brzucha) operowanej kończyny dolnej. Radziłbym jednak w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ortopedą jak i ogólnym w szpitalu. Może być konieczna hospitalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×