Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Maść na szwy po zabiegu wędzidełka


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Minal prawie miesiac od zabiegu wydluzenia wedzidelka, niedawno bylem na kontroli u urologa ktory przepisal mi masc Oxycort i powiedzial zeby smarowac sie 2-3 razy dziennie to szwy od tarcia wypadna (mam szwy nierozpuszczalne). Kupilem owa masc, zaczelem czytac ulotke i mam duze watpliwosci. Cytat: *Lek Oxycort masc stosowany jest na luszczace sie i suche zmiany w nastepujacych, powiklanych zakazeniem bakteryjnym, chorobach skory: - przede wszystkim choroby skory o podlozu alergicznym, - rozne postacie wyprysku, - swierzbiaczka, - kontaktowe i lojotokowe zapalenie skory, - zadawnione zmiany luszczycowe.* Czy cos z tego mi dolega, a lekarz nic mi o tym nie powiedzial? I kolejny cytat: *Na skore twarzy oraz na skore pach i pachwin stosowac tylko w przypadkach bezwzglednie koniecznych, ze wzgledu na zwiekszone wchlanianie leku przez delikatna skore i wieksze ryzyko wystapienia objawow niepozadanych... .* Stad pytanie czy smarowanie napletka, okolic zoledzia i/lub wedzidelka jest bezpieczne? I w ogole czy ta masc naprawde jest skuteczna na pozbycie sie szwow? Od zabiegu, dwa razy dziennie myje sie woda i mydlem nie omijajac szwow i nie widze zeby to dalo jakikolwiek skutek (oprocz tego ze sie poluznily). Szwy jak byly, tak sa. Co mam robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cos z tego mi dolega, a lekarz nic mi o tym nie powiedzial? - proszę stosować lek tak jak zalecił urolog, czasami pewne leki z doświadczenia stosuje się nawet w przypadku schorzeń nie wskazanych w zaleceniach, lek przyspieszy gojenie rany i wypadnięcie szwów na pewno Stad pytanie czy smarowanie napletka, okolic zoledzia i/lub wedzidelka jest bezpieczne? - tak, tylko cienką warstwą maści I w ogole czy ta masc naprawde jest skuteczna na pozbycie sie szwow? - tak, może w tym pomóc Co mam robic? - trzeba robić tak jak zalecił urolog, myć dokładnie (rozluźnienie szwów już świadczy, że mogą wypaść) i stosować maść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×