Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana wrzodowa żołądka o charakterze onkologicznym


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze, proszeo okonsultacje, mój tata ma 65 lat zdiognozowano u niego badaniem hist-pat foci adenocarcinomatosi.usg jamy brzusznej wykazało odcinkowe pogrubienie sciany żoładka od str krzywizny mniejszej do 15mm z zatarciem jego budowy warstwowej i niewielkim odczynem ze str sieci mniejszej w sąsiedstwie -zmian moze miec charakter rozrostowy. po niespodziweanym ataku padaczki TK mózgu:struktury mózgu symetryczne ukł komor prawidłowy i nieposzerzony. w obrebie istoty białej lewej półk mózgu w sąsiedstwie trzonu komory bocznej widoczne jest ognisko ok 7 mm słabo ograniczone o obnizonej densyjności, niewywiera ono efektu masy moze miec charakter niedokrwistnny lub demielinizacyjny. tkanka mózgu bez oddzielajacych sie zmian., gęstości istota tkanki białej i szarej prawidłowa, panendoskopia wykazała duże owrzodzenie wypełnione w świetle tkanką nekrotyczną otoczone pogrubiałymi fałdami sluzówki o twardej konsystencji śr 30-40mm pobrano wycinek clo-test - wynik dodatki. bardzo proszę o rade czy ten wrzud kwalifikuje sie do wyciecia czy najpierw do chemioterapii stan ojca jest teraz stabilny skoki ciśnienia unormowane. czy wymagana jest bardziej konsultacja chirurga czy onkologa? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym sposobem leczenia raka żołądka jest usunięcie operacyjne całego żołądka wraz z rakiem. Dlatego najpierw w tej sprawie pilnie skonsultować się należy z chirurgiem. Zapewne zakwalifikuje w szybkim trybie do operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec jest już po całkowej resekcji żołądka, w szóstej godzinie po operacji przeszedł zawał mięśnia sercowego wywołany oderwaniem się płytki miażdżycowej. Obecnie jest 12 godzin po zabiegu koronografii, który przeszedł bez powikłań. W którym kierunku należny teraz poprowadzić leczenie? kardiologicznym poprzez podawanie leków rozrzedzających krew ? czy chirurgicznym, poprzez podawanie leków przyspieszających krzepliwość krwi - dla szybkiego gojenia się miejsca po żołądku? czy poprzez rozrzedzenie krwi możne nastąpić wewnętrzne krwawienie do jamy brzusznej? z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym kierunku należny teraz poprowadzić leczenie? kardiologicznym poprzez podawanie leków rozrzedzających krew ? - tak czy chirurgicznym, poprzez podawanie leków przyspieszających krzepliwość krwi - dla szybkiego gojenia się miejsca po żołądku? - nie podaje się takich leków po zabiegach (zwiększających krzepnięcie krwi), lecz wręcz przeciwnie zmniejszających krzepliwość co w przypadku także choroby nowotowoorwej ma pozytywne działanie czy poprzez rozrzedzenie krwi możne nastąpić wewnętrzne krwawienie do jamy brzusznej? - jeśli obniżenie krzepliwości krwi będzie pod kontrolą to nie ma takiej możliwości wystąpienia takiego powikłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze ojciec obecne przechodzi trzeci cykl chemioterapii 5 dni co 4 tygodnie -ambulatoryjnie, podczas przyjmowania chemi ojciec mieszka ze mną a ja obecnie jestem w 27 tygodniu ciąży. Prowadzacy ciążę lekarz ostrzegł mnie przed duzym zgrożeniem dla zdrwoia nienarodzenia dziecka przy wspólnym pomieszkiwaniu z osobą pddawaną chemioterapii, nadmieniam, że mam jeszcze jedno 2 letnie dziecko. Proszę o opinię w tej sprawie. Jakie środki ostrożności powinnam wdrożyć i czy już nie jest na to za późno. Jestem po badaniach prenatalnych - echokardiogram serca płodu - wyniki poprawne - jedak badania te były przeprowadzone po 1 cyklu chemiotereapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×