Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból ręki od łokcia do nadgarstka i opuchnięty nadgarstek


Gość Dingo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu boli mnie prawa ręka tzn. mogę nią operować i wszystko, ale mam ograniczenia - np. potrafię coś upuśćic bo poczuje **prąd** Podnieść coś cięższego bezpośrednio do góry równa się upuszczeniem z bólu. Kiedyś miałam z nią problem, trenuje jazdę na rowerze wyczynowym (BMX) także mam za sobą już wiele wypadków. Ból utrzymuje się od łokcia, do nadgarstka, a z kolei nadgarstek jest niepodobny do tego w lewej ręce i opuchnięty, podczas ruchu czuje ruchy kości, jakby się pocierały i charakterystyczny odgłos **łamania czegoś** Czy to może być złamanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest złamanie, ale być może są to jakieś zmiany zwyrodnieniowe w zakresie stawów nadgarstka powstałe po licznych urazach tego miejsca. Ból ręki w czasie podnoszenia może świadczyć o ucisku jakiegoś nerwu w czasie takiej pozycji przez np. zwyrodniałe elementy kostno-stawowe nadgarstka. Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz stwierdził u mnie pęknięcie 2 kości prawego śródręcza i już prawdopodobnie źle zrośniętą trzecią z nich. miałam wypadek 2,5 miesiąca w pracy i nie wydawał się tak groźny, więc nie został nigdzie zapisany poinformowałam jedynie Managera. Jutro mam się pojawić w szpitalu na Accident and Emergency. Czy będzie to skomplikowany zabieg, czy też może mi tylko gips zało. bardzo się niepokoję, i czekam na poradę. Może ktoś wie czy mogę jakieś odszkodowanie otrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×