Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polekowe stłuszczenie wątroby


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok.5-6 miesięcy cierpię na dolegliwości bólowe w okolicy prawego podrzebrza. Zreguły jest to lekkie pobolewanie, zdarza się silniejsze, tak że wybudza mnie w nocy. Wykonałem badania krwi i moczu, w tym próby wątrobowe ALT, Amylaza, GGTP, Bilirubina, Lipidogram,HBS,TSH, Wirusologia, morfologia - wyniki prawidłowe. Natomiast badanie USG wykazało: * Wątroba o prawidłowej wielkości, o wzmożonej echogeniczności, jednorodna z obecnością przypęcherzykowo oraz wzdłuż rozgałęzień żyły wrotnej nieregularnych hypoechogenicznych obszarów o max.wielk. przypęcherzykowo 1,0x 1,0 cm, wokolicy żyły 2,7x1,1 cm zachowane prawidłowe fragmenty miąższu wątroby. Biorę hepatil i essentiale ok. 3 m-cy, ale nie ma żadnej poprawy. Lekarz twierdzi, że to polekowe stłuszczenie wątroby (rzeczywiście brałem w życiu sporo leków psychotropowych- mam 45 lat). Ale czy nie powiększona wątroba może boleć ? Czy może to być poważna inna choroba np. marskość lub rak ? Bardzo proszę o konsultacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie powiększona wątroba może boleć ? - raczej prawdopodbnie to jakiś nerwoból czyli samoistne podrażnienie nerwu obwodowego niż ból samej wątroby, celem pogłębienia diagnostyki zmian wokół pęcherzyka i rozgałęzień żyły wrotnej należałoby rozważyć wykonanie TK jamy brzusznej z kontrastem oraz RTG odcinka piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa (może ból pochodzi od kręgosłupa) Czy może to być poważna inna choroba np. marskość lub rak ? - wątpię skoro USG praktycznie nie odbiega zbytnio od normy jak też badania laboratoryjne są w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×